Obama'nın Trump'a mektubu ortaya çıktı: Sayın Başkan ikimiz de kutsanmışız!

ABD'nin önceki Başkanı Barack Obama'nın Donald Trump'a gönderdiği mektup yayınlandı. ABD haber kanalı CNN'nin yayınladığı mektupta, Obama, Trump'a önerilerde bulunuyor. 

Obama'nın Trump'a mektubu ortaya çıktı: Sayın Başkan ikimiz de kutsanmışız!

ABD'nin önceki Başkanı Barack Obama'nın Donald Trump'a gönderdiği mektup yayınlandı. ABD haber kanalı CNN'nin yayınladığı mektupta, Obama, Trump'a önerilerde bulunuyor. 

04 Eylül 2017 Pazartesi 19:15
Obama'nın Trump'a mektubu ortaya çıktı: Sayın Başkan ikimiz de kutsanmışız!

Gazete Emek-ABD'nin önceki Başkanı Barack Obama'nın Donald Trump'a gönderdiği mektup yayınlandı. ABD haber kanalı CNN'nin yayımladığı mektupta, Obama, Trump'a önerilerde bulunulyor. 


ABD'li haber kanalı CNN, Başkan Donald Trump'a selefi Barack Obama tarafından bırakılan mektuba ulaştı.

BBC Türkçe’nin CNN’den aktardığı habere göre, Trump'ın mektubu gösterdiği bir kişi aracılığıyla mektuba ulaştığını bildirdi. Amerikan televizyonu, mektubun elle yazıldığını ve "Sayın Başkan" yazılı bir zarfın içinde konduğunu belirtti.

ABD başkanlarının, görevdeki son günleri olan yeni başkanın yemin ettiği gün, haleflerine bir mektup bırakma geleneği bulunuyor.

Bu mektubun ayrıca iki başkan arasındaki son doğrudan iletişim olduğu kaydediliyor.

ABD'nin eski başkanı Obama'nın yazdığı mektup şu şekilde:

"Sevgili Başkan,

Yarıştaki takdire şayan başarınızdan ötürü tebrikler. Milyonlarca kişi umutlarını size bağladı ve hepimiz, hangi partiden olduğumuz farketmez, görev sürenizce daha fazla refah ve güven ortamını ümit etmeliyiz.

Burası eşi benzeri olmayan bir makam, başarıya götürecek açık bir plan yok, dolayısıyla benim vereceğim herhangi bir tavsiyenin yararlı olacağından emin değilim. Yine de, size geçen sekiz yıldan kalan birkaç fikrimi önermeme izin verin.

Her ikimiz de kutsanmışız

İlk olarak, her ikimiz de, farklı yollardan, iyi bir talihle kutsanmışız. Herkes bu kadar şanslı değil. Çok çalışmayı isteyen her çocuk ve aile için başarı basamakları inşa etme yolunda elimizden geleni yapmak bizim elimizde.

İkinci olarak, Amerikan liderliği şu anki dünyada kaçınılmaz. Eylemlerimizle ve örnek oluşturarak Soğuk Savaş'ın bitmesinden beri devamlı olarak gelişen ve refahımızın ve güvenliğimizin dayandığı uluslararası düzeni korumak bize bağlı

Üçüncü olarak, bu makamın sadece geçici sakinleriyiz. Bu bizi, atalarımızın savaştığı ve uğruna kan döktüğü demokratik kurumların ve geleneklerin - hukukun üstünlüğü, güçler ayrılığı, eşit koruma ve sivil özgürlükler - koruyucusu yapar. Günlük siyasetin çekişmelerinin ötesinde, demokrasinin bu enstrümanlarını en azından bulduğumuz kadar güçlü bırakmak bizim sorumluluğumuz.

Ve son olarak, etkinliklerin ve sorumlulukların koşuşturmasında, arkadaşlarınız ve aileniz için zaman ayırın. Kaçılmaz olan zor süreçlerin üstesinden gelmenizi sağlayacaklar.

Michelle ve ben, size ve Melania'ya siz bu maceraya atılırken en iyi dileklerimizi iletiyoruz ve yapabileceğimiz her türlü yardıma hazırız.

Bol şans ve Tanrı yardımcınız olsun,

BO"

Son Güncelleme: 04.09.2017 20:24
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol