Reza Zarrab'a flaş tecavüz suçlaması!

ABD'de devam eden Reza Zarrab davası ile ilgili çok dikkat çekici bir gelişme yaşandı. 

Reza Zarrab'a flaş tecavüz suçlaması!

ABD'de devam eden Reza Zarrab davası ile ilgili çok dikkat çekici bir gelişme yaşandı. 

07 Aralık 2017 Perşembe 22:14
Reza Zarrab'a flaş tecavüz suçlaması!

Gazete Emek- ABD'de devam eden Reza Zarrab davası ile ilgili çok dikkat çekici bir gelişme yaşandı. 

ABD’deki İran yaptırımları davasında tanıklık yapmayı sürdüren Reza Zarrab hakkında tecavüz suçlamasıyla suç duyurusunda bulunuldu.

New York Times’ın özel haberine göre, Manhattan’daki cezaevindeki eski hücre arkadaşı, Zarrab’ın kendisine cinsel tacizde bulunduğunu savunuyor. Dün gece yapılan suç duyurusunda, iki mahkumun Metropolitan Cezaevi’nde Kasım 2016-Mart 2017 tarihleri arasında aynı hücreyi paylaştığı, Zarrab’ın hücre arkadaşına tecavüz dahil tacizde bulunduğu belirtiliyor.

60’LARININ BAŞINDA

Suçlamada bulunan mahkumun kimliği açıklanmadı. New York Times haberinde bu kişinin 60’larının başında olduğu belirtiliyor.

‘ÖZEL AVUKAT TUTMAYI ÖNERDİ’

Suç duyurusunda iki mahkumun cezaevinde arkadaş olduğu, Zarrab’ın bu kişiye isterse özel avukat tutmayı önerdiği ve Afrika’daki ailesine para gönderdiği savunuluyor.

Suç duyurusunda, 60’larının başındaki adam hakkında ‘daha genç ve güçlü olan bu kişiye karşı koyamayacak kadar çaresiz ve güçsüz hissettiği’ ifadeleri kullanılıyor, ‘o dönem şikâyette bulunmak veya yardım istemek konusunda utandığı ve korktuğu’ belirtiliyor.

Suçlamayı yönelten mahkumun avukatı Alexei Schacht ise New York Times’a açıklamasında, bu suçlama hakkında cezaevinde bir soruşturma açıldığını ancak yetkililerin o dönem yeterli kanıt olmadığına kanaat getirdiğini anlattı.

Suç duyurusunda, Zarrab’ın 8 Mart’ta mahkuma bir kez daha saldırdığı, mahkumun bağırdığı, bunun üzerine diğer tutukluların ve bu kez mahkumun kendisinin de şikâyette bulunduğu savunuluyor. Avukat Schact, “Cezaevinde olmak bir kişi için yeterince kötü bir deneyim ve bu durum, onun deneyimini çok daha kötü hale getirdi” dedi.

Avukat, zamanlamanın İran davasıyla denk düşmesini ise tesadüfi olarak niteledi.

ZARRAB’IN AVUKATI REDDETTİ

Zarrab’ın avukatlarından Robert Anello suçlamayı reddederek ‘dehşet verici ve yanlış’ diye niteledi; “İnandırıcılıktan son derece uzak bir kaynaktan geliyor” dedi.

Anahtar Kelimeler:
ABDReza Zarrab
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol