Trump: Bu fırtına öncesi sesizlik!

ABD Başkanı Donald Trump ABD ordusu komutanları ile yaptığı görüşme sonrası çok sert mesajlar verdi.

Trump: Bu fırtına öncesi sesizlik!

ABD Başkanı Donald Trump ABD ordusu komutanları ile yaptığı görüşme sonrası çok sert mesajlar verdi.

07 Ekim 2017 Cumartesi 13:08
Trump: Bu fırtına öncesi sesizlik!

Gazete Emek- ABD Başkanı Donald Trump ABD ordusu komutanları ile yaptığı görüşme sonrası çok sert mesajlar verdi. 


ABD Başkanı Donald Trump, İran ve Kuzey Kore konusunda Amerikan ordusundan komutanlarla yaptığı görüşme sonrası, "Bu, fırtına öncesi sessizlik" dedi.
 
Donald Trump, üniformalı askeri liderler ve eşleriyle birlikte Beyaz Saray'da kameralara karşı poz verirken, "Bunun ne anlama geldiğini biliyor musunuz? Belki fırtına öncesi sessizliktir" diye konuştu.
 
Trump, bu sözler üzerine, “Ne fırtınası Sayın Başkan?” diye soran gazeteciye de "Göreceksiniz" karşılığını verdi.
 

Trump, dün Beyaz Saray'da üst düzey savunma yetkilileriyle yaptığı toplantıda Kuzey Kore tehdidi ve İran'ın nükleer silah edinmesinin engellenmesi ile ilgili konuşarak, şunları söyledi:
 
"Kuzey Kore'de hedefimiz nükleer silahlardan arındırmak. Bu diktatörlüğün, ülkemizi ya da müttefiklerimizi hayal edilemez can kayıplarıyla tehdit etmesine izin veremeyiz. Bunun yaşanmasını önlemek için yapmamız gerekeni yapacağız. Gerekli olduğu takdirde yapılacak, inanın bana."
 
Trump, ABD'nin ulusal çıkarlarını baltalayan tüm güçlerin çoktan yok edilmiş olması gerektiğini, bu işi yapmanın kendisine kaldığını söyledi.
 
Trump, İran'ın da nükleer silah sahibi olmasına izin vermeyeceklerini belirterek, "İran rejimi terörü destekliyor ve Ortadoğu'ya şiddet, kaos ihraç ediyor. İran'ın bu saldırganlıklarına ve nükleer silah hırsına bir son vermeliyiz. Yaptıkları anlaşma kurallarına uymadılar" dedi.
 

Son Güncelleme: 07.10.2017 13:29
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner131