Diyarbakır'da Ev'leniyoruz Fuarı!

Diyarbakır, çok önemli bir fuara ev sahipliği yaptı.

Diyarbakır'da Ev'leniyoruz Fuarı!

Diyarbakır, çok önemli bir fuara ev sahipliği yaptı.

12 Ekim 2017 Perşembe 20:52
Diyarbakır'da Ev'leniyoruz Fuarı!

Gazete Emek-Diyarbakır, çok önemli bir fuara ev sahipliği yaptı. TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım AŞ tarafından organize edilen “Diyarbakır Ev'leniyoruz Fuarı” bugün başladı.
 
TÜYAP Diyarbakır Fuar ve Kongre Merkezi'nde bugün açılan, “Diyarbakır Ev'leniyoruz Fuarı” kapsamında  konut projeleri, aksesuar, dekorasyon ürünleri, mobilya, züccaciye ürünleri, gelinlik, damatlık, abiye, düğün organizasyonu, beyaz eşya, çeyiz, halı ve yöresel lezzetler sergilenecek.
 
Diyarbakır Vali Vekili Ahmet Naci Helvacı’nın açılış konuşmasını yaptığı fuar, 15 Ekim tarihine kadar sürecek.
 
Diyarbakır'ın herkes tarafından tanınan, bilinen bir kent olduğunu ve önem sırasına göre Türkiye'de ilk sıralarda yer aldığını belirten Ahmet Naci Helvacı, kentin sahip olduğu pozitif potansiyelin dışında malesef negatif unsurlarla da tanındığını söyledi.

 
Ahmet Naci Helvacı, konuşmasına şunlara yer verdi:
 
“Bu kentin bu durumunu, algısını bir makus talih olmaktan çıkarmanın en önemli koşulu 3 şeydir. Birinci koşul şehrin sahip olduğu birikimdir. Diyarbakır'da bu kadim kent kavramıyla ifade ediliyor. Bu konuda bir sıkıntısı yok. İkinci olarak sosyal ve kültürel hareketlilik konusunda yapılması gerekenler var ancak Türkiye'nin önde gelen hareketli kentlerinden biridir. Üçüncü ise şehrin sahip olduğu ekonomik potansiyeldir. Bu üç unsuru doğru parametler üzerinde harekete geçirip işlettiğiniz zaman o şehir kendisine ait başka oyunları da bozacak hale gelecektir.”


 
Diyarbakır Ev'leniyoruz Fuarı’nın açılış gününde ayrıca, bir çiftin nikahı kıyıldı.

Kaynak: Rudaw
 
 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol