Diyarbakır ve Van'da TSO seçimlerinin startı verildi

Van ve Diyarbakır'da Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinin startı verildi. Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Sayar, sosyal medya hesabından yeniden aday olmayacağını belirtirken Van'da ise Takva 'devam' dedi.

Diyarbakır ve Van'da TSO seçimlerinin startı verildi

Van ve Diyarbakır'da Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinin startı verildi. Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Sayar, sosyal medya hesabından yeniden aday olmayacağını belirtirken Van'da ise Takva 'devam' dedi.

31 Ağustos 2017 Perşembe 11:32
Diyarbakır ve Van'da TSO seçimlerinin startı verildi

Gazete Emek-Van ve Diyarbakır'da Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinin startı verildi. Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Sayar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Diyarbakır'daki seçimlerin 21 Ekim'de yapılacağını açıkladı. 

Sayar, Twitter hesabından yaptığı açıklamda, 21 Ekim'de yapılacak seçimlerde özel işleri nedeniyle aday olmayacağını ifade etti. Sayar'ın paylaştığı bu mesajdan sonra sosyal medyada kendisine yönelik yoğun bir destek mesajı geldi. 

Van'da ise Takva, devam dedi

Van'da ise mevcut başkan Necdet Takva, yaptığı basın açıklaması ile yeni dönemde de aday olduğunu belirtti. 


Van Ticaret ve Sanayi Odası (Van TSO) Başkanı Necdet Takva, Ekim ve Kasım ayında yapılması planlanan Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri için startı verdi. Basınla bir araya Takva ve yönetim kurulu üyeleri görevde bulundukları 4 yıllık süreçle ilgili basına bilgi verdi. 

                           Van Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necdet Takva

Takva, basına yaptığı konuşmada, "Yola çıkarken belirlediğimiz 3 temel ilke üzerine inşa ettiğimiz yenilikçi bir hareket başlattık. Ekonomide Değişim Hareketi (EDH) adıyla içten ve samimi birlikteliğimizi ideolojik siyasetin dışında örgütleyerek, liyakati esas alıp, doğruluktan ayrılmayacağımıza söz verdik.

Ulusal ve uluslararası alanda kentin dezavantajlı ekonomik göstergelerini pozitife dönüştürmek, bilinirliliğini arttırmak, potansiyellerini zenginliğe dönüştürmek için durmadan çalıştık. Bunları yaparken Van’ın zenginliğinin bölgemize ve ülkemize değer katacağını biliyorduk. Ticaret ve Sanayi Odamızı sadece ekonomik alanda değil, sosyal, kültürel alanda da önemli bir referans kurumu haline getirdik.


2011 yılında yaşanan depremlerin ardından yerel ekonomik krizi aşmak için stratejik politikalar geliştirdik. Yerel üretimi de daima destekledik. 

Konuşmasının sonunda yapılacak olan oda seçimlerinde aday olduğunu açıklayan Takva, bu yönde destek talebinde bulunarak, “Rakiplerimiz olacak. Bizde bunu görebiliyoruz. Aday olacaklara şimdiden başarı diliyorum. Aday olan arkadaşlarımıza da gidecek ve kendileri ile odanın daha iyi bir yere gelmesi adına görüşmeler yapacağız” dedi.


Takva, soru-cevap bölümünde ise gazetecilerin, Vergi Terkini ve Sınır Kapısına ilişkin sorularına, "Bu yönde çok ciddi çalışmalar yaptık. Elimizden gelenin çok daha fazlasını gösterdik ancak siyasetten bu konuda yeterli desteği göremedik. Sınır kapısının açılması konusunda değil ancak vergi terkini konusunda bize çok ciddi bir muhalefet de oluştu. Bu konuyu da açıkçası çok anlamlandırmış değilim." diye konuştu. 

Zahir Kandaşoğlu ve önceki dönem OSB Başkanı Şemsettin Bozkurt'un isimlerinin kulislerde konuşulmasına ilişkin soruya ise Takva, "Zahir bey TSO'da en uzun süre başkanlık yapmış çok önemli bir kişidir. Kendisi başkan iken ben de onun yanına çalıştım. 

Ancak görebildiğim kadarıyla bize karşı bir duruşu var. Oda olarak yaptığımız birkaç etkinliğe ısrarla davet etmemize rağmen katılmadı. Kendisi aday olursa gider başarı dileriz yok eğer aday olmazsa gider destek isteriz. Şemsettin Bey'e ilişkin ise adaylığına ilişkin bir şey duymadım. Daha çok diğer adaylarla birlikte hareket edeceğine dair söylentiler var. Zahir Bey için söylediklerim kendisi için de geçerlidir. 

Gazete Emek

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol