"Adnan Oktar devlet sırlarını İsrail'e verdi"

Kamuoyunda 'Adnan Hoca' diye bilinen Adnan Oktar'ın, devlet sırlarını İsrail'e aktardığı öne sürüldü.

"Adnan Oktar devlet sırlarını İsrail'e verdi"

Kamuoyunda 'Adnan Hoca' diye bilinen Adnan Oktar'ın, devlet sırlarını İsrail'e aktardığı öne sürüldü.

12 Temmuz 2018 Perşembe 13:05
"Adnan Oktar devlet sırlarını İsrail'e verdi"

Gazete Emek- Kamuoyunda 'Adnan Hoca' diye bilinen Adnan Oktar'ın, devlet sırlarını İsrail'e aktardığı öne sürüldü. İddiaya göre Oktar'ın, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bilgileri İsrail'e iletip iletmediği de araştırılıyor.

Sözcü gazetesi, gözaltında bulunan Adnan Oktar’ın bir İsrail milletvekiline devlet sırlarını aktardığını iddia etti. Buna göre, Oktar’ın Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve yakınlarıyla ilgili edindikleri bilgileri de İsrail’e aktarıp aktarmadığı araştırılıyor.

Adnan Oktar ve destekçilerine başlatılan operasyonda ‘siyasi ve askeri casusluk’ suçlaması da yer alırken, Sözcü’den Habip Atam bu suçlamadaki iddianın kaynağına ulaştığına dair bir haber hazırladı. Haberde şu ifadeler kullanıldı:

‘MOSSAD’A AKTARDI’

“Oktar’ı izleyen polis, onun İsrailli milletvekili Yehuda Glick ile görüştüğünü tespit etti. İsrailli misafirini İstanbul’daki bir otelde ağırlayan Oktar’ın ona bazı bilgiler aktardığı ortaya çıktı.

Yine iddiaya göre Oktar ve adamlarının, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve yakınlarıyla ilgili edindikleri bilgileri İsrail’e aktardığı araştırılıyor. Polis, bu milletvekilinin de bu bilgileri İsrail’in gizli haber alma teşkilatı MOSSAD’a aktardığını belirledi. Öte yandan emniyette gözaltında bulunan Adnan Oktar’ın, avukatından meyve suyu, elbise ve çamaşır istediği öğrenildi.”

Adnan Oktar’ı geçmişte destekleyen Ceylan Özgül de operasyon sonrası şu açıklamada bulunmuştu: “Ben özellikle devlete saldıran, Türk devletinin bilgisi olmadan yurtdışında yapılan faaliyetleri fark ettim. Bu vicdanımı çok rahatsız etti, o şekilde kaçtım.”

Kaynak: Sözcü

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol