Bahçeli, bayram mesaisine Barzani'yi 'tehdit' ederek başladı!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Bayram namazı sonrası gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. 

Bahçeli, bayram mesaisine Barzani'yi 'tehdit' ederek başladı!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Bayram namazı sonrası gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. 

01 Eylül 2017 Cuma 11:31
Bahçeli, bayram mesaisine Barzani'yi 'tehdit' ederek başladı!

Gazete Emek-MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Bayram namazı sonrası gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. 

Bahçeli, CHP'nin Adalet Kurultayı ve 25 Eylül'de yapılması planlanan bağımsızlık referandumuna ilişkin önemli açıklamalar yaptı. 

Bahçeli'nin açıklamaları şu şekilde:

Kurban Bayramı’na İslam coğrafyasında gözyaşının aktığı, çok kişinin yurdundan ayrılmak zorunda kaldığı bir dönemde millet olarak idrak ediyoruz. Buruk bir Kurban Bayramı ama buna karşılık bayramlar kucaklayıcı, birlik ve beraberliği sağlayıcı olmalıdır. Ülkelerde istikrarı kuran bir anlayışı hakim kılmalıdır. 57 Müslüman ülke vardır. 24 milyon kilometrekare toprak üzerinde yaşamaktadır. Bir buçuk milyar nüfusu aşan bir yapılanma. Böyle bir toplum iki özellik taşımaktadır. Bunlardan birisi; genç bir nüfus ama yer altı kaynakları çok güçlü olan ülkeler. Öte yandan da hep bir acı, ıstırap istikrarsızlık hakim olan ülkeler. Bütün bunları toplayabilmek bir önder ülkenin varlığına bağlıdır. O ülke Türkiye olmalıdır.


LİDERLER HUSUMETE SON VERMELİ: 

Türkiye bu hayırlı bir bayram gününde Meclisin de 30 gün sonra açılacağını dikkate aldığımızda kaynaştırıcı, bütünleştirici, siyasal diyalogları güçlendirici bir anlayışla önce başta terör olmak üzere mücadelesini sürdürmeli ve güçlü bir ülke olarak İslam dünyasına sahip çıkabilecek bir yönetim anlayışını hâkim kılmalı. Uluslararası ilişkilerde de arkasındaki 57 ülkenin desteğiyle ağırlığını koyarak sorunların çözümünde öncü olmalı, takip edici olmalı ve hayal güçleri ikna edici olmalı. Bu anlayışla bayramı idrak etmeliyiz, inşallah önümüzdeki günlerde siyasi liderler aralarındaki husumetlere son vererek ayrımcı değil kaynaştırıcı olarak İslam dünyasının, özellikle Türk Cumhuriyetlerini de içine katarak Suriye’ye, Irak’a ve Türkmenlerin yaşadığı alanlarda her türlü politikanın yürütülmesine destek olmalı.

BARZANİ İNATÇI BİR TAVIR SERGİLİYOR: 

(Kürditan Bölgesel Yönetimi’nin  gerçekleştirmeyi planladığı bağımsızlık referandumu) Referandum çok yanlış bir karar olabilir. Barzani inatçı bir tavır sergiliyor. ABD’den büyük destek aldığı anlayışıyla cesaretli olduğunu ortaya koyuyor ama Barzani İngiliz’i tanır, Amerikan’ı tanır, Türk’ü tanımaz, Türk devletini bilmez. Yarın nasıl bir tokat yiyeceğini de tokadı yedikten sonra anlar ama iş işten geçmiş olur.


 
BİZİM TÜRKMENLER KABUL ETMEMEKTE: 

(Kerkük Vilayet Meclisi’nin bağımsızlık referandumuna katılma kararı) Onu bizim Türkmenlerle orada yaşayan Araplar kabul etmemektedir. ‘Kerkük Türktür, Türk kalmaya devam edecektir’ diye öteden beri söylemlerimiz var. 80 milyon olarak Kerkük’te yaşayan soydaşlarımızın yanındayız. Telafer bugün tamamen Türklerin yaşadığı bölge olarak DEAŞ’tan kurtarılmıştır. Türkiye elinden gelen desteği vermek suretiyle Telafer’in yeniden imarını sağlamalı.

KÖR NİKO’NUN MEYHANESİNE GİDİP İÇSİNLER: 

(Adalet Kurultayı sırasında Gelibolu Yarımadası’nda alkol alındığı tartışması) Bunlar üzerinde yorum yapılacak bir şey görünmüyor. CHP’li arkadaşlar bir kurultay düzenleyerek adaleti sağlamak için bir görüşme yapmayı diliyorlar. Fakat şehitlerimizin yoğunluk kazandığı ve Türkiye’nin bağımsızlığının ilk adımı olan yerde içkiyle akşam sohbetleri yakışmaz. Türkiye’de içki içmek isteyen varsa, içecek çok meyhane var. Kör Niko’nun meyhanesine gidip içsinler. 

Kaynak: Duvar

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol