"Erdoğan, ABD ziyareti sonrası Binali Yıldırım'a çok kızdı!"

Daha önce yazdığı birçok çarpıcı yazı ile gündeme gelen 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eski danışmanı Ahmet Takan yine dikkat çekici bir yazı kaleme aldı. 

"Erdoğan, ABD ziyareti sonrası Binali Yıldırım'a çok kızdı!"

Daha önce yazdığı birçok çarpıcı yazı ile gündeme gelen 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eski danışmanı Ahmet Takan yine dikkat çekici bir yazı kaleme aldı. 

15 Kasım 2017 Çarşamba 14:11
"Erdoğan, ABD ziyareti sonrası Binali Yıldırım'a çok kızdı!"

Gazete Emek-Daha önce yazdığı birçok çarpıcı yazı ile gündeme gelen 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eski danışmanı Ahmet Takan yine dikkat çekici bir yazı kaleme aldı. 


Takan, "Erdoğan, Yıldırım'ın ABD temaslarından memnun kalmadı" başlıklı yazısında "Erdoğan'ın, Binali Yıldırım'a çok ama çok öfkelendiğini ileri sürdüğü bir yazı kaleme aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Rusya ziyareti öncesi Binali Yıldırım'ı neden Kısıklı'ya çağırdığı konusuna da açıklık getirenTakan'ın yazısından bir bölüm şöyle:

"Erdoğan, Binali Yıldırım'a çok ama çok öfkelenmiş...

Neden?..

Hatırlayalım; Başbakan Binali Yıldırım, yola çıkmadan havaalanında, vize krizi hakkında  yaptığı ABD'nin "Türk hükümetinin ABD çalışanlarını tutuklamayacağına ilişkin güvence verdiği" yönündeki açıklamasına ilişkin olarak, "İki ülke de hukuk devleti, ABD'ye güvence vermedik" demişti. Yıldırım, ABD'ye gitmeden önce temasların tek gayesinin Zarrab dosyası olduğu Ankara'da genel kabuldü. Görüşmelerin sonuca etki etmeyeceği, ABD'nin bir tutum değişikliği içine girmeyeceği beklenendi...

Erdoğan'ın kafasının tası Binali Yıldırım'ın havaalanında yaptığı açıklama sırasında atmış. Başbakan'ın, "iki ülke de hukuk devleti" cümlesindeki  ABD'ye hukuk devleti sıfatını vermesine çok içerlemiş. Yıldırım döndüğünde de huzura çağırarak öfkesini en sert sözlerle yüzüne karşı aktarmış. O kadar çok kızmış ki Erdoğan Yıldırım'a, birinci görüşme kesmemiş, ikinci görüşme de aynı konu mevzubahis olmuş. Saray kaynaklarıma, Erdoğan'ın fırçasının mahiyetini sordum. Söylemediler. "Binali Yıldırım'ın ABD gezisinden netice alamadığımızın ötesinde Erdoğan'ın Zarrab konusunda söylem politikasını da bozdu" demekle yetindiler."

Yazının devamında AKP'nin Atatürkçülük gömleği giymesine rağmen henüz yüzde 45'leri dahi bulamadığını iddia eden Takan, AKP'nin kaderinin Kasım ayı sonunda ABD'den esecek Zarrab fırtınasına bağlı olduğunu vurguladı ve şunları dile getirdi:

"İktidar, seçimler konusunda yeni kriterler arifesinde... Erdoğan,aile fertleri  ve yakın çevresi ile Rusya'ya gitmeden önce  yaptığı en son toplantıda, genel seçim anketlerini bir kez daha masaya yatırdı. Partisinin yüzde 41'a aşamadığını bir kere daha gördü. Kurmaylarına, "Cumhurbaşkanlığı seçimi konusunda tereddüdümüz yok ama erken seçimi anketlerde yüzde 45'i görürsek tekrar değerlendirelim" dedi. Saray kaynakları son durumu, "şu anda erken seçimi gündeme almıyoruz. Ama bu gündemden tamamen de kalkmış demek değil" diye ifade etti."

Kaynak: Yeniçağ

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol