Erdoğan'dan 'Bedelli Askerlik' açıklaması!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, katıldığı bir televizyon programında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Erdoğan, aylardır sosyal medyada gündem olan bedelli askerlik konusunda da konuştu. 

Erdoğan'dan 'Bedelli Askerlik' açıklaması!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, katıldığı bir televizyon programında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Erdoğan, aylardır sosyal medyada gündem olan bedelli askerlik konusunda da konuştu. 

15 Eylül 2017 Cuma 23:00
Erdoğan'dan 'Bedelli Askerlik' açıklaması!

Gazete Emek-Cumhurbaşkanı Erdoğan, katıldığı bir televizyon programında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Erdoğan, aylardır sosyal medyada gündem olan bedelli askerlik konusunda da konuştu. 

'ZAFER BEY'LE İLGİLİ KONUYA HAKİM DEĞİLLER'

Erdoğan, ABD'de Rıza Sarraf dosyası kapsamında tutuklama kararı çıkarılan eski Ekonimi Bakanı Zafer Çağlayan'la illgili olarak da şunları söyledi:
"Zafer Bey'le ilgili ve bunun yanında Halk Bankası'nın alt yöneticileriyle ilgili kararın da yine nasıl bir organizasyonun neticesi olduğu ortaya çıkıyor. Bu, 17-25 Aralık sürecinde buradaki FETÖ ekibinin o soruşturmalarında geçen ifadeler neyse aynı şimdi burada geçiyor. Hiç mi hiç ilgisi alakası olmayan veya bakanlık süreciyle, bakanlık sürecinin dışındaki dönemleri kapsayan garip ifadeler var orada. Konuya da hakim değiller. Bu şekilde, Zafer Bey'le ve diğerleriyle ilgili o hazırladıkları soruşturma beyanının içerisinde bunlar var."

'TANRIKULU TERÖRİST AĞZIYLA KONUŞUYOR'

Hakkari'de PKK'ya yönelik operasyonda silahlı insansız hava araçlarının (SİHA) sivilleri vurduğu iddiasını gündeme getiren CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nu da eleştiren Erdoğan, açıklamalarına şöyle devam etti:
"İnlerine gireceğiz, inlerine. Benim şehitlerimin, on binlerce şehidimin hesabını soracağız. Sonuna kadar, üzerine üzerine gideceğiz. Biz Kılıçdaroğlu'nun hatırı için geri vitese takamayız. Öbürü zaten tam terörist ağzıyla konuşuyor. Sen Genel Başkan'san önce, bu adama diyeceksin 'Sen ne konuşuyorsun? Senin bu ağız, Kandil'dekilerin ağzı'. Zaten bunlar aynı ağzı kullanıyorlar. Biz insansız hava araçlarını elde edebilmek için yıllarca çalıştık."

'BEDELLİ ASKERLİK GÜNDEMİMİZDE YOK'

Erdoğan, hükümetin gündeminde bedelli askerlik olmadığını söyledi ve şu değerlendirmede bulundu:
"Şu anda ciddi manada asker kadrosunda eksilme var. Onun için biz, vatansever evlatlarımızı askere bekliyoruz. Hele hele üniversite bitirmiş, bedelli askerlik bekliyor. Zaten gelip yapacağın askerlik 6 ay. Bunun da yaklaşık bir 20 günü izin; 5 ay 10 gün. Gel askerliğini yap. Askerlik bir de sana bir çok kazanım sağlıyor."

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner131