Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na sert mesajlar: Cumhurbaşkanlığı'nı bırakırım!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun dün grup toplantısında açıkladığı belgelere ilişkin ilk kez konuştu. 

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na sert mesajlar: Cumhurbaşkanlığı'nı bırakırım!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun dün grup toplantısında açıkladığı belgelere ilişkin ilk kez konuştu. 

29 Kasım 2017 Çarşamba 16:31
Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na sert mesajlar: Cumhurbaşkanlığı'nı bırakırım!

Gazete Emek-Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun dün grup toplantısında açıkladığı belgelere ilişkin ilk kez konuştu. 


Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yaptığı açıklamalarda sert mesajlar verdi. 

Erdoğan'ın konuşmasının satır başları şöyle:

2.5 milyar dolar borçla İstanbul Büyük Şehir Belediyesi'ni devraldık. Hem borçları bitirdik, hem İstanbul'daki çöp dağlarını temizledik. İstanbul'un içme suyu sorununu büyük ölçüde hallettik. Sadece kendi sınırlarımızda kalmadık, KKTC'ye de su götürdük.

Artık en büyük, en iddialı projeleri bile kendi müteahhitlerimiz, kendi işçilerimizle yapabiliyoruz.
Artık evinden yarım saate havalimanına gidiyorsun. Ülkemin en ücra köşesine 1 saat 20 dakikada 1 saat 40 dakikada ulaşma imkanına kavuştuk. Batı da ne varsa doğu da o var kuzeyde ne varsa güney de o var Türkiye'yi bu hale getirdik. Eskiden baraj gibi büyük alt yapı projeleri yabancı firmalar yabancı mütahitler yapardı. Çünkü ülkemizin bu konudaki birikimi çok sınırlıydı. Biz alt yapı yatırımlarımızda yerli ve milli bir anlayışı öne çıkardık anladın mı Kemal.

Çevrecilikte bizle kimse yarışamaz. Yok Greenpeaceciymiş, yok şucuymuş, bucuymuş... Geçiniz.

Çıkıp öğretmenlere şu kadar maaş verseniz diye konuşyorlar. Bizim öğretmenlere verdiğimiz parayı kim verdi?

Kılıçdaroğlu akşam başka, sabah başka. Hayatı yalan. Kılıçdaroğlu, acaba o genel müdürlük döneminde bir dikili ağacın var mıydı? Biz göreve geldiğimizde Türkiye'nin IMF'ye 23.5 dolar borcu vardı. 2013'te borç bitti. Bundan haberin var mı Kılıçdaroğlu?

ERDOĞAN KILIÇDAROĞLU'NUN AÇIKLADIĞI BELGELER HAKKINDA KONUŞTU

Ben milletimin karşısına bu tür konularda çıkmaya utanıyorum. Ama bunlarda utanma yok.

Bu zat geçtiğimiz hafta çıktı. Cumhurbaşkanı ve ailesi yurtdışındaki bankalara milyonlarca para aktardağını iddia etti.

Dün bir tomar kağıdı salladı. Tabi dekont dediği kağıtları savcılığa vermedi. Bu kağıtların ne olduğunu bir kendisi, bir de onu eline tutuşturanlar biliyor. Elinde belge olmadan ilk yalan söyleyişi değil.

Kendisine açık ve net ispat et ben bu görevi bırakacağım dedim. İspat yok. Tekrar ediyorum. Ispat et. Cumhurbaşkanlığını bırakacağım.

Bir televizyon kanalında 'Erdoğan'ın Baykal'ın kasedini izlediğini gördüm' dedi. Kendisini ispata davet ettiğimde sessiz kaldı.

Bir ara altın klozet iddialarına kadar aylarca bir sürü yalanı diline pelesenk etti. Doğru olmadığı ortaya çıktı ama özür bile dilemedi. Sıkıyorsa gel bak.

"SAVCILIĞA YA DA MEDYAYA TESLİM ET"

Dün belge olduğu öne sürülen kağıtların savcılığa verilmesi, en azından medyaya verilmesi çağrısında bulunuldu. Buradan aynı çağrıyı tekrarlıyorum. Onları sallamayı bırak. Suçlu varsa ortada teslim et. Bu zamana kadar salladığı her kağıt ya yalan ya da sahte çıktı.

Kaynak: Cumhuriyet

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol