HDP, 6 ilde kitlesel mitingler yapacak!

HDP, 4 büyük ilde yaptığı Adalet ve Vicdan nöbetlerinden sonra şimdi de mitinglere başlıyor. HDP, 6 büyük ilde miting yapacak. 

HDP, 6 ilde kitlesel mitingler yapacak!

HDP, 4 büyük ilde yaptığı Adalet ve Vicdan nöbetlerinden sonra şimdi de mitinglere başlıyor. HDP, 6 büyük ilde miting yapacak. 

31 Ağustos 2017 Perşembe 22:03
HDP, 6 ilde kitlesel mitingler yapacak!

Gazete EmekHDP, 4 büyük ilde yaptığı Adalet ve Vicdan nöbetlerinden sonra şimdi de mitinglere başlıyor. HDP, 6 büyük ilde miting yapacak. 

HDP, hafta başından bu yana düzenlenen Kadın Meclisi, Parti Meclisi ve Merkez Yürütme Kurulu toplantılarının ardından “Demokasi Mücadele Planı” kapsamında düzenlenecek olan mitinglere ilişkin takvimini açıkladı

HDP, hafta başından bu yana düzenlenen Kadın Meclisi, Parti Meclisi ve Merkez Yürütme Kurulu toplantılar düzenledi. ETHA’da yer alan habere göre, HDP düzenlenen toplantıların ardından “Demokrasi Mücadele Planı” kapsamında düzenlenecek olan mitinglere ilişkin takvimini açıkladı. Takvime göre HDP’nin 6 büyük kentte yapacağı mitingler 10 Eylül’de İstanbul’da başlayacak.

10 Eylül’de İstanbul’da başlayacak mitingler, 17 Eylül Diyarbakır, 20 Eylül Van, 24 Eylül Adana, 30 Eylül Mersin ve 14 Ekim’de İzmir’de düzenlenen mitinglerle devam edecek.

HDP aynı zamanda, 120 ayrı merkezde halk toplantıları, panel ve sempozyumlarla çeşitli etkinlikler düzenleme kararı almıştı. 19 Ağustos’ta startı verilen buluşmalar, Ekim ayı sonuna kadar devam edecek.

Mitinglerin yanı sıra kentlerde halk şölenleri düzenleyecek. Şölenler Ekim ayı içerisinde Ankara, Adıyaman, Malatya, Antep, Hatay, Antalya, Aydın, Denizli, Muğla, Manisa, Bursa ve Kocaeli’de gerçekleştirilecek. Bu şölenlerin tarihleri il örgütlerine gönderilen genelgeyle bildirildi, ayrıca hazırlıklarına da başlanıldığı öğrenildi.

Ayrıca 2 Ekim’de Ardahan ile startı verilecek geziler, 22 Ekim’e kadar 17 ili kapsayacak şekilde gerçekleştirilecek.

Antalya, Bursa, Adana ve Kocaeli’de ise 7-15 Ekim tarihleri arasında demokrasi güçlerinin de katılımıyla faşizme karşı birlikte demokrasi mücadelesi eksenli sempozyumlar düzenlenecek.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol