İstifa iddiaları: Erdoğan açıklama yaptı, Gökçek ayet paylaştı!

AKP'li Belediye Başkanları Melih Gökçek ve diğer 5 Belediye Başkanı'nın istifasının istendiği iddiası üzerine Erdoğan açıklama yaptı. Gökçek ise ayet paylaştı.

İstifa iddiaları: Erdoğan açıklama yaptı, Gökçek ayet paylaştı!

AKP'li Belediye Başkanları Melih Gökçek ve diğer 5 Belediye Başkanı'nın istifasının istendiği iddiası üzerine Erdoğan açıklama yaptı. Gökçek ise ayet paylaştı.

03 Ekim 2017 Salı 13:08
İstifa iddiaları: Erdoğan açıklama yaptı, Gökçek ayet paylaştı!

Gazete Emek- Kanal D Haber'de Ahmet Hakan'ın gündeme getirdiği Melih Gökçek ile birlikte 6 AKP'li Belediye Başkanı'nıni istifasının istendiği yönündeki tartışmalar  sürüyor. Diğer belediyelerden bu yönde bir yalanlama gelirken Ankara Belediye Başkanı Melih Gökçek'ten ise sadece ayetli bir paylaşım geldi.

Gökçek, Hucurat süresinin 10. ayetini paylaştı. O ayette "Müminler ancak kardeştir" deniliyor. 

Bu ayetin altında bin 300'den fazla yorum geldi. Yorumlar'da Gökçek'in istifa iddialarına karşı imana geldiğini belirtenler de var, Gökçek'in bu ayetle mesaj verdiğini belirtenlerde. Gökçek'in daha önce kendisi ile ilgili herhangi bir habere anında cevap verdiğini bilen takipçileri bu habere niye suskun olduğunu sordu. 

Gökçek, bu soruyu soranları twitter'dan engelledi. Ayrıca, Ankara kulislerinden yapılan alınan bilgilere göre Gökçek'in yakın çevresine böyle bir durumda "Partimden istifa ederim ancak Belediye Başkanlığı'ndan istifa etmem, artık onlar düşünsün" dediği iddia edildi. 

Bu konulara ilişkin dün Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ topu parti sözcüsü Mahir Ünal'a atmıştı. Ünal da bugün konuştu. 

AKP Sözcüsü çalışmalar var

AKP Sözcüsü Mahir Ünal, "Medyada adı geçen belediye başkanlarımızdan istifa istenmedi ama çalışmalar var" dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in istifa iddialarını değerlendiren AKP Sözcüsü, "Melih Gökçek'e dönük herhangi bir şekilde istifasının istendiğine dair haberler gerçeği yansıtmamaktadır" dedi.

Ünal, AKP Grup Toplantısı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. AKP Sözcüsü şöyle konuştu:

Sayın Cumhurbaşkanımızın partimize dönmesiyle birlikte hem teşkilatlarımızda hem belediyelerimizde hem de hükümetin 180 günlük plan çalışmasıyla birlikte yeniden bir değerlendirme ve 2019'a dönük çalışmalarımız var biliyorsunuz. Bu çerçevede 4 il başkanımızın yeniden atandığını sizlerle paylaştık. Teşkilatlarımızda süren bir yenilenme ve belediyelerimizle ilgili süren bir çalışma mevcut. Ama bu çalışmalar sürerken medyada yer alan bilgiler gerçeği yansıtmamaktadır. Medyada istifasının istendiği söylenen başkanlarımızdan istifasının istendiği doğru değildir. Ama bu şu da değildir, partimizin kendi içinde yürüttüğü çalışmaların olmadığı anlamına da değil. 
Değerli arkadaşlar, Melih Gökçek'e dönük herhangi bir şekilde istifasının istendiğine dair haberler gerçeği yansıtmamaktadır. 

Erdoğan'dan açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan ise konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "Şuan için böyle bir durum yok ancak olmayacağı anlamına da gelmiyor" dedi. 
 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol