Kılıçdaroğlu, o belgelerin kaynağını açıkladı!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, geçtiğimiz salı günü grup toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ailesine yönelik açıkladığı belgeler bir anda ülke gündemini sarsmıştı

Kılıçdaroğlu, o belgelerin kaynağını açıkladı!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, geçtiğimiz salı günü grup toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ailesine yönelik açıkladığı belgeler bir anda ülke gündemini sarsmıştı

30 Kasım 2017 Perşembe 13:09
Kılıçdaroğlu, o belgelerin kaynağını açıkladı!

Gazete Emek- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, geçtiğimiz salı günü grup toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ailesine yönelik açıkladığı belgeler bir anda ülke gündemini sarsmıştı. En çok merak edilen konulardan biri ise o belgelerin kaynağıydı. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ailesi ve yakınları hakkında iddia ettiği belgeleri kimden aldığını açıkladı.


'Eşitlik, Adalet ve Kadın Zirvesi'ne katılan CHP lideri Kılıçdaroğlu, moderatör Ayşe Arman'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ailesi ve yakınları hakkında yurt dışındaki hesap iddialarına kaynak gösterdiği belgeleri nereden aldığına ilişkin sorusuna "FETÖ'cüler vermedi, yok efendim ilgisi yok. Bu ülkeyi seven milyonlarca bürokrat var" yanıtını verdi.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları şöyle:

"Man adası olayı şöyle önemli: Vatandaşına 'vergi ver' diyeceksin… Ama Ankara'daki beylerin çocukları Türkiye'de vergi ödememek için başka ülkere gidiyorsa burada bir Ahlaki bir sorun var. Ahlakın olmadığı yerde insan hakları, kadın-erkek eşitliği, ahlak olmaz. Orada sadece kişisel çıkarlar olur. Bunun bir milat olmasını isterim ve 2019'da sonlandıracağız hep beraber.

'BİR ADIM KALDI'

(Belgeler sahte iddiası üzerine) İlk açıklamadan bu yana bütün stratejilerimiz tuttu. Kim hangi konuşmayı yapacak, o da bizim düşündüğümüz süre içinde gerçekleşti. Şimdi bir adımımız daha kaldı. Onu da bugün yarın gerçekleştireceğiz. 

'UZAYDAN ALMADIM BELGELERİ'

Bunları veren bir insan tabii. Uzaydan almadım. Bunlar bize geldi diye hemen ortaya çıkmadık. Baktık, araştırdık, doğrulattık. FETÖ'cüler mi verdi? Yok efendim ilgisi yok. Bu ülkede, bu ülkeyi seven, bu ülkenin çıkarlarını milyonlarca bürokrat var. Onlar yurtsever insanlar. Haksızlıklara tahammül edemeyen insanlar var. 

'ZARAB DAVASI SONRASI HAYSİYETLİ İNSANLARIN MAKAMLARINDAN AYRILMASI LAZIM'

(Zarrab davasının Türkiye'ye ne zararı olacak?) Bu cümleyi burada kurabilir miyim diye düşündüm ama… Haysiyetli insanların Sarraf davası sonrası bulunduğu makamlardan ayrılması lazım. Sarraf'ı devlet protokolüne oturttular. 'Hayırsever bir iş adamı' dediler. Şimdi düşman oldu. Niçin? İtirafçı oldu. Rüşvet vermiş, rüşvet alanlar belli. Koruyanlar da belli. Onun için haysiyeti ve onuru olanların görevlerinden ayrılması lazım. 

Hırsızlık meselesi bir Türkiye meselesi değil. Her vatandaş hangi partiden olursa olsun bir rüşvet olayı var, bunun bitmesini istiyoruz. Beni üzen nokta olay Türkiye'de oluyor, hepimiz biliyoruz. Olayı kapatıyoruz… Şimdi ABD'de yargılanıyor, bizim bakanlar, rüşvet alanlar burada. Beni kahreden bu. Bu ülkenin adaleti, mahkemesi yok mu?

Kılıçdaroğlu ayrıca,  Arman'ın "Erkek işsizse, akşam tencere kaynamıyorsa gelir hıncını karısından alır" sözlerini hatırlatması üzerine kadına şiddetin hiçbir gerekçesinin olamayacağını söyledi. 

Ayrıntılar geliyor.

Son Güncelleme: 30.11.2017 13:15
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol