Leyla'dan bugün de haber yok!

 Ağrı'da bayramın birinci günü kaybolan 4 yaşındaki Leyla Aydemir'den bugün de herhangi bir haber alınamadı.

Leyla'dan bugün de haber yok!

 Ağrı'da bayramın birinci günü kaybolan 4 yaşındaki Leyla Aydemir'den bugün de herhangi bir haber alınamadı.

19 Haziran 2018 Salı 15:58
Leyla'dan bugün de haber yok!

Gazete EmekAğrı'da bayramın birinci günü kaybolan 4 yaşındaki Leyla Aydemir'den bugün de herhangi bir haber alınamadı. Çalışmalara STK'ler ve gönüllüler de katılırken, çeşitli illerden gelen ihbar telefonlarından da sonuç çıkmadı.

Ağrı’da, Ramazan Bayramı’nın birinci günü ziyaretine gittikleri dedesinin Bezirhane köyündeki evinin önünde oynarken kaybolan 4 yaşındaki Leyla Aydemir’i arama çalışmaları sürüyor. Bugün sivil toplum örgütlerinin de destek verdiği çalışmalar sırasında cami hoparlöründen anonslar yapılarak kilitli olan tandır evi, ahır gibi yerlerin açılması istendi.

Çağrı üzerine bir araya gelen Ağrı Sivil Toplum Kuruluşları Platformu (ASTOP), Ağrı Ticaret ve Ziraat Odaları, Beşir Derneği, İnsani Yardım Vakfı (İHH) Kızılay Ağrı Şubesi, Ağrı Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanları ve yönetim üyeleri ile gönüller, Bezirhane köyünde arama çalışmalarına katıldı.

DRONELER İLE HAVADAN TARAMA

Yaklaşık 300 kişiden oluşan ekipler, 4 kola ayrılarak aramalarını sürdürdü. Köy içerisindeki şüpheli yerler uzman ekipler tarafından aranırken, köy dışındaki alanlar ise yine gönüllülerin ağırlıkta olduğu gruplarca kontrol ediliyor.

Cami hoparlöründen de anonslar yapılarak köyde kilitli olan tandır evi, ahır gibi yerlerin açılması istendi. Su dolu çukurlar, su deposu, dere ve kanallar, Ağrı Belediyesi’ne ait vidanjörle boşaltılıp kontrol edildi. AFAD ve jandarma ekipleri, bir taraftan da köyden il merkezine doğru 15 kilometrelik alanı drone desteğiyle taradı. Geniş ve uzun arazide insan boyunu aşa buğday tarlaları da yine eğitimli köpeklerle karış karış arandı.

Çalışmalara katılan ekiplere su, meyve suyu ve kek ikramında bulunan Ağrı Kızılay Şube Başkanı Fahrettin Selçuk, aramaların en kısa sürede iyi bir sonuçla neticelenmesini istedi. ASTOP Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Ağrı Ticaret Odası Başkanı Saim Alpaslan ise “İlimizde uzun yıllardır böyle bir hadise yaşanmadı. Bu olaydan dolayı derin üzüntü duyduk. Buradan yetkililere sesleniyorum; nereden geldikleri belli olmayan, kenar mahallelerinde çadırlar kuran insanları biz ilimizde istemiyoruz. Artık yetkililerin buna bir el atmasını bekliyoruz” diye konuştu.

DEDE: 300 BİN LİRA ÖDÜL VERECEĞİM

Komşu köylerin de arandığını söyleyen dede Zeki Aydemir, torunun bulunması için tüm Türkiye’nin seferber olduğunu bildirdi. Köyün dört bir yanından 20 kilometre uzaklıktaki alanlarda dahi aramaların sürdüğünü aktaran gözü yaşlı dede Zeki Aydemir şunları söyledi: “Leyla sadece süt içerdi. Acaba Leyla’ya şimdi süt veren var mıdır, aç mıdır, susuz mudur? Torunumu bulana, yerini bildirene, polisi, jandarmayı arayana 300 bin lira öldü vereceğim. Yeter ki Leyla bulunsun. Arama çalışmaları gece-gündüz devam ediyor. Polise, jandarmaya, bize Türkiye’nin birçok yerinden çok sayıda ihbar telefonları geliyor. Tüm arama çalışmalarına rağmen kızımızdan henüz bir ses yok. Çocuğumuzu kaçıracak kadar kimseyle bir husumetimiz, düşmanlığımız yok. Tek isteğimiz Leyla’nın bir an önce sağ salim bulunması.”

Kaynak: Duvar

Son Güncelleme: 19.06.2018 16:02
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol