Metiner'den Erdoğan yazısı: Reis hata yaptığını kabul edip özür diledi!

AKP'li Mehmet Metiner, Star gazetesindeki köşesinde o toplantıya dair bir not paylaştı.

Metiner'den Erdoğan yazısı: Reis hata yaptığını kabul edip özür diledi!

AKP'li Mehmet Metiner, Star gazetesindeki köşesinde o toplantıya dair bir not paylaştı.

29 Eylül 2017 Cuma 10:33
Metiner'den Erdoğan yazısı: Reis hata  yaptığını kabul edip özür diledi!

Gazete Emek-

AKP'li Mehmet Metiner, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İstanbul İl Başkanlığı'nda basına kapalı bölümde yaptığı bir açıklamayı paylaştı. 

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz Pazar günü AKP İstanbul İl Başkanlığında istifa eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın yerine aday gösterilecek isim üzerine parti yöneticileri ile istişare toplantısı yaptı.


Gazete Emek- AKP'li Mehmet Metiner, Star gazetesindeki köşesinde o toplantıya dair bir not paylaştı. Toplantıda Erdoğan'ın bir isim önermediğini ve kararı parti yetkililerine bıraktığını iddia eden Metiner, Erdoğan'ın toplantıda yaptığı bir hatadan dolayı özür dilediğini aktardı.

Metiner'in aktardığına göre olay şöyle yaşandı: 

"Reis'in ne yaptığını anlatayım.

 Bir: Reis isim belirtmedi. Ne konuşmasında yaptı bunu, ne de el altından yayarak. Hiçbir öneride bulunmadı. Hiçbir ismi empoze etmedi. İmada dahi bulunmadı.

 İki: Seçimi tamamen o toplantıya çağırdığı topluluğa bıraktı. "Kimi istiyorsanız onu seçin! Özgür iradenizle siz belirleyin!" dedi. Nitekim kurulan sandıklarda herkes istediği gibi oy kullandı.

 Üç: Reis sadece seçilecek yeni başkanın kriterlerini ortaya koydu: "Davasına sadakatle bağlı, AK Parti'ye ve İstanbul'a yük olmayacak biri!"

 Sandıktan çıkan ismin kim olduğunu bugün öğrenmiş olacaksınız.

 Benim asıl tarihe not düşmek istediğim anekdot bununla bağlantılı olarak Reis'in kendi hatasına vurgu yapıp özür dilemesiyle alakalıdır.

 Oy sayım işlemi bittikten sonra kürsüye çıkan Reis, kendi riyasetinde iki genel başkan yardımcımız ve il başkanımızın katılımıyla yapılan işlem için gerekli açıklamada bulundu.

 İşte tam bu esnada yaptığı bir hataya göndermede bulunarak hepimizin huzurunda özür dileyince bir alkış tufanı koptu.

 "Ben" dedi. "Tasnif Komisyonuna Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekili arkadaşımızı dahil etmeyi unutarak hata yaptım. Tamamen bana ait olan bu hatadan dolayı Başkanvekili kardeşimden özür diliyorum."

 O kadar doğal, o kadar içtendi ki görülmeye değerdi...

 Kendi hatasını görüp kendi emrindeki bir partili arkadaşından ve dava kardeşinden herkesin huzurunda özür dileyen bir Reis vardı karşımızda...

Reis böyle biriydi işte...

Son Güncelleme: 29.09.2017 10:39
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol