Newroz’da bozkurtlu tahrik!

Bingöl’de düzenlenen Newroz kutlamalarında halkın halay çektiği sırada ortaya çıkan iki genç kadın bozkurt işareti yaparak halkı tahrik etmye çalıştı. Genç kadınlar, polis tarafından alandan uzaklaştırıldı.

Newroz’da bozkurtlu tahrik!

Bingöl’de düzenlenen Newroz kutlamalarında halkın halay çektiği sırada ortaya çıkan iki genç kadın bozkurt işareti yaparak halkı tahrik etmye çalıştı. Genç kadınlar, polis tarafından alandan uzaklaştırıldı.

21 Mart 2018 Çarşamba 22:11
Newroz’da bozkurtlu tahrik!

Gazete Emek- Bingöl’de düzenlenen Newroz kutlamalarında halkın halay çektiği sırada ortaya çıkan iki genç kadın bozkurt işareti yaparak halkı tahrik etmye çalıştı. Genç kadınlar, polis tarafından alandan uzaklaştırıldı.


Saray Mahallesi Sağlık Caddesi’nde düzenlenen Newroz etkinliğine katılanlar müzik eşliğinde halay çekerek, ateş üzerinden atladı.

Etkinlikte konuşan HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı ve Bingöl Milletvekili Hişyar Özsoy, çözüm sürecinde insanların korkmadan sokağa çıkma şansını bulduğunu belirterek, “7 Haziran seçimleri öncesinde barış sürecini hatırlıyorsunuz. Bu ülkede insanlar çok kısa bir süre de olsa, 2 yıl için de olsa korkmadan sokağa çıkma şansını elde ettiler. Kimse cenaze saymıyordu. Şimdi Erdoğan, her gün televizyonlara çıkıp günde 3 defa ölü sayıyor. El insaf, insan hayatından bahsediyorsun. Kimin ölü üzerinden siyaset yaptığı, gün gibi ortadadır. 7 Haziran seçimlerinden önce Erdoğan ile Bahçeli birbirine hakaret ediyordu. Ne oldu da birbirinize böyle yapıştınız? Olan şudur; birisinin memlekete başkan olabilmek için yüzde 50 artı 1’e ihtiyacı var, diğerinin de MHP’nin başkanı olmak ve barajı aşmak için yüzde 10’a ihtiyacı var. Ben sosyoloğum, siyaset bilimciyim. Görüyoruz ve uyarıyoruz. Bu siyaseten görevimiz. Siz Kürtlerle kavga ederseniz, Orta Doğu’da muaffak olamazsınız. En fazla, haftada 3 gün Moskova’ya görüşmeye gidersiniz. Halbuki Afrin’de, Erbil’de, Diyarbakır’da, Şırnak’ta oturup Kürtlerle doğru düzgün bir konuşma yapsaydınız, bu barış sürecini nihayete erdirmiş olsaydık, bugün ne ölümler olurdu, ne sizin beka sorununuz olurdu, ne de bu konuşmayı yapmak durumunda kalırdık” diye konuştu.

Bozkurt işareti yapıp tahrik ettiler

Bu arada, partililerin halay çektiği esnada başörtülü iki genç kadın bozkurt işareti yaparak halay çekenlerin arasına girmek istedi. Alandaki partililerin tepkisi üzerine polis, bozkurt işareti yapan  2 kadını alandan uzaklaştırmak istedi. Polise direnen ve bir süre daha ülkücü işareti yaparak halay çekmeye çalışan genç kadınları polis, alandan uzaklaştırdı.

Kaynak: Habercilerden

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol