Suruç'ta oğullarını kaybeden anneden Erdoğan'a cevap: Bize iftira atıyor

Oğullarının cenazelerini almak için bekleyen anne Şenyaşar 'Oğullarının PKK’li olmadığını Erdoğan'ın iftira attığını' söyledi.

Suruç'ta oğullarını kaybeden anneden Erdoğan'a cevap: Bize iftira atıyor

Oğullarının cenazelerini almak için bekleyen anne Şenyaşar 'Oğullarının PKK’li olmadığını Erdoğan'ın iftira attığını' söyledi.

15 Haziran 2018 Cuma 14:01
Suruç'ta oğullarını kaybeden anneden Erdoğan'a cevap: Bize iftira atıyor

Gazete Emek-Oğullarının cenazelerini almak için bekleyen anne Şenyaşar 'Oğullarının PKK’li olmadığını Erdoğan'ın iftira attığını' söyledi.


 
Suruç’ta AKP’li vekil adayı yakınlarının silahlı saldırısı sonucu hayatlarını kaybeden kardeş esnaflar Celal ve Adil Şenyaşar’ın cenazelerini almak için morg kapısında bekleyen anne Emine Şenyaşar, Erdoğan’ın iftira attığını söylerken, tanık kuzen ise “Polis ve doktorun gözleri önünde vurdular” dedi.

Mezopotamya Haber Ajansı'nın haberine göre, Urfa’nın Suruç ilçesinde esnaf ziyareti sırasında AKP Urfa Milletvekili Adayı İbrahim Halil Yıldız’ın yakınları tarafından açılan ateş sonucu hayatını kaybeden esnaf kardeşler Celal Şenyaşar ve Adil Şenyaşar’ın cenazesi Antep Asri Mezarlığı morgunda bekletiliyor. Otopsi işlemleri biten kardeşlerin cenazeleri konvoy eşliğinde memleketleri Suruç’a götürülerek toprağa verilecek. 
 
"ANNE: ERDOĞAN İFTİRA ATIYOR"
 
Morg önünde bekleyen ve Kürtçe ağıtlar yakan anne Emine Şenyaşar’ın sinir krizi geçirmesi üzerine sağlık ekipleri müdahale etti. Oğullarının PKK’li olmadığını Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve diğer AKP’li yetkililerin kendilerine iftira attıklarını söyleyen anne Şenyaşar, “Suruç’ta devlet, polis yok. Bunu yapanlar insan değildir” dedi.


"KUZEN: POLİSİN VE DOKTORUN GÖZÜ ÖNÜNDE VURDULAR" 
 
Ölen kardeşlerin kuzeni Ahmet Yetkin ise, AKP’lilerin işyerine girerek dayıoğullarına “Ya AKP’ye oy verirsiniz ya da sonuçlarına katlanırsınız” şeklinde tehditlerde bulunduğunu söyledi. AKP’lilerin kışkırtıcı tavrıyla tartışma çıktığını aktaran Yetkin, şunları anlattı: “3 kardeşe işyerinde, hastanede ise baba ve bir kardeşe daha saldırdılar. Toplamda 6 kişiyi, bıçak, yangın tüpü ve silahlarla infaz etmeye çalıştılar. 2 kişi şu an da hayatını kaybetti. Diğer 4 kişiden birisinin durumu çok ağırdır. Babanın kafasında mermiler var. Baba hastaneye sağ salim bir şekilde gidiyor. İlk önce hastanede darp ediliyor. Sedyenin üzerine alındıktan sonra doktorların ve polislerin gözü önünde ilk önce yangın tüpüyle başına vuruyorlar. Sonrada kafasına sıkıyorlar.”
 
"25 YILLIK ESNAF NASIL PKK’Lİ OLUR?"
 
Ana akım medyada çıkan haberlerin yalan ve iftira olduğunu belirten Yetkin, şöyle devam etti: “Hem yakınlarımızı PKK’li göstererek yalan söylüyorlar. Hem de olayı akrabalarımızın çıkarttığını söyleyerek yalan söylüyorlar. Yakınlarımız uzun namlulu silahlarla AKP’lilere saldırmış yazıyorlar. Uzun namlulu silahlar yakınlarımızda değil AKP’lilerdeydi. Yakınlarımız 25 yıldır Suruç’ta esnaflık yapıyor. Akrabalarım PKK’liyse devlet onları nasıl yakalamıyor. 25 yıldır esnaf olan birisi nasıl PKK’li olabilir? Tamamen kendilerini temize çıkarmak için böyle iftira attılar. Tüm ana akım medya ve AKP’liler yalan söylüyor. Öldürülen biziz, mağdur biziz, asıl suçlu onlardır.”

Kaynak: Artı Gerçek

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol