VİDEO- 10 Ekim Katliamı'nı yapan saldırganlar alana bu kadar rahat girdi!

10 Ekim Ankara Katliamı’nın yıl dönümünde bir kez daha saldırganların alana nasıl rahat bir şekilde girdiği konuşuluyor. Saldırganlar ortaya çıkan görüntülerde ellerini kollarını salayarak alana girmişler.

VİDEO- 10 Ekim Katliamı'nı yapan saldırganlar alana bu kadar rahat girdi!

10 Ekim Ankara Katliamı’nın yıl dönümünde bir kez daha saldırganların alana nasıl rahat bir şekilde girdiği konuşuluyor. Saldırganlar ortaya çıkan görüntülerde ellerini kollarını salayarak alana girmişler.

30 Eylül 2017 Cumartesi 11:42

Gazete Emek-10 Ekim Ankara Katliamı’na ilişkin dikkat çekici yeni görüntüler ortaya çıktı. Görüntülerde intihar saldırganlarının polis aramasına takılmadan ellerini kollarını sallayarak alanına girdikleri görülüyor. 

Evrensel’in ulaştığı MOBESE görüntülerinde, katliamı gerçekleştiren intihar saldırganlarının Ankara’ya geldikten sonra polis aramasına takılmadan ellerini kollarını sallayarak miting alanına geldikleri görüldü.

Görüntüler de dava dosyasında

10 Ekim 2015 tarihinde Ankara Tren Garı’nda düzenlenen “Emek, Barış ve Demokrasi” mitingine yönelik bombalı saldırıda 102 kişi hayatını kaybetmiş, yüzlerce kişi de yaralanmıştı.

Güvenlik birimlerine ulaşan 62 istihbarat notuna rağmen yaşanan katliamda, bombacıların 10 Ekim günü, Ankara’nın en merkezi noktalarında nasıl rahat rahat dolaştıkları ve miting alanına girerken polis aramasından geçmedikleri, MOBESE görüntülerinden alınan fotoğraflarla ortaya çıkmıştı. Bu fotoğrafların ardından görüntülerin kendisi de dava dosyasına girdi.

Rahat rahat dolaşmışlar

Görüntülerde, Yunus Emre Alagöz ve halen kimliği tespit edilemeyen Suriyeli saldırgan, 10 Ekim 2015 günü sabah saatlerinde, Ankara Gölbaşı’da bindikleri taksiden indikten sonra Meclis Dikmen Kapısı ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nın olduğu kavşaktan, İsmet İnönü Bulvarı boyunca, Meclis Çankaya Kapısı yönünde yürüyor. Buradan başka bir taksiye binen bombacılar, Hipodrom Caddesi ve Kazım Karabekir Caddesi’ni kesen kavşak yani TCDD Genel Müdürlüğü’nün yanındaki yolda iniyor.

Bombacıların taksiden inişleri, taksiden indikten sonra miting alanına girişleri de anbean kayıtlarda görülüyor. Görüntülere göre Gar Kavşağı’ndaki girişte polis arama kontrol noktası kurmadığı için saldırganlar alana üzerlerindeki bombayla giriyor. Bu arada Tren Garı önünde tek bir polisin bile olmadığı da görüntülerde net olarak görülüyor.

Miting alanına girdikten sonra bir saldırgan HDP’lilerin olduğu alana doğru gidiyor. Diğeri ise Tren Garı girişine yöneliyor. İlk saldırgan HDP’lilerin arasında bombayı patlatıyor. Kaçışmanın ardından bu kez diğer intihar saldırganı üstündeki bombayı patlatıyor.

Alagöz hakkında 3 gün önce istihbarat gitmişti

Görüntülerdeki bombacı Yunus Emre Alagöz hakkında, “Saldırı gerçekleştirebilir” şüphesiyle katliamdan üç gün önce 81 ilin güvenlik birimlerine istihbarat notu gönderildiği daha önce ortaya çıkmıştı.

Bombayı görmemişlerdi!

5 Haziran 2015 tarihinde IŞİD’in HDP’nin Diyarbakır mitingine yönelik düzenlediği bombalı saldırıya ilişkin görüntülerde de katliama ilişkin ihmaller zinciri bir kez daha gün yüzüne çıkmıştı. Diyarbakır Başsavcılığı tarafından yapılan soruşturmanın dosyasında yer alan görüntülerde, IŞİD bombacısı Orhan Gönder’in iki bombayı nasıl yerleştirdiği, polislerin bombanın bulunduğu çöp kutusuna baktıkları halde bombayı görmedikleri ve bombaya yönelen arama köpeğinin uzaklaştırıldığı görülüyor. IŞİD tarafından düzenlenen saldırıda 5 kişi ölmüş, yüzlerce kişi yaralanmıştı.

Kaynak: Karınca

Son Güncelleme: 10.10.2017 10:41
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol