Baydemir: CHP, AKP-MHP savaş koalisyonunun sol arka yedek lastiği oldu!

HDP Sözcüsü Osman Baydemir, partisinin grup toplantısında konuştu. Baydemir Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendilerine yönelik sözlerini eleştirerek "Cumhuriyet tarihinde hiçbir dönem bu dönemdeki kadar akli melekelerini yitirmemişlerdi" dedi. 

Baydemir: CHP, AKP-MHP savaş koalisyonunun sol arka yedek lastiği oldu!

HDP Sözcüsü Osman Baydemir, partisinin grup toplantısında konuştu. Baydemir Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendilerine yönelik sözlerini eleştirerek "Cumhuriyet tarihinde hiçbir dönem bu dönemdeki kadar akli melekelerini yitirmemişlerdi" dedi. 

03 Ekim 2017 Salı 14:30
Baydemir: CHP, AKP-MHP savaş koalisyonunun sol arka yedek lastiği oldu!

Gazete Emek-HDP Sözcüsü Osman Baydemir, partisinin grup toplantısında konuştu. Baydemir Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendilerine yönelik sözlerini eleştirerek "Cumhuriyet tarihinde hiçbir dönem bu dönemdeki kadar akli melekelerini yitirmemişlerdi" dedi. 


Baydemir’in açıklamalarından satır başları şöyle:

AMACINIZ YARGILAMA DEĞİL: 

Demirtaş 333 gündür yargı huzuruna çıkarılmış değil. Neden? Çünkü kuvvetler tek bir elde toplanmış. Sizin amacınız yargılama yapmak değil. Çünkü siz o yargılamalarda yargılanmaktan korkuyorsunuz. Ne diyor HDP’lilerin yeri Kandil’dir diyor. Birazcık akıl olsa 20 milyon bir toplumu arkasına alan bir siyaseti şiddete sevk etmez. Cumhuriyet tarihinde hiçbir dönem bu dönem kadar akli melekelerini yitirmemişti.

CHP SOL ARKA YEDEK LASTİK: 

Bakıyorsunuz; savaş tezkeresi getiriyorlar. Ya Allah aşkına, savaş tezkeresi. Milletin vekili, milletin evladının ölmesini ister mi? Bu çatı altında kral çıplak diyen tek bir siyasi hareket kaldı, o da HDP’dir. AKP-MHP koalisyonuyla ülke savaşa sürükleniyor, CHP de buna sol arka yedek lastik oluyor. Sonra dönüp dolaşıp HDP şiddeti destekliyor diyorlar. Kim şiddetten besleniyorsa Allah onun bin kere belasını versin.


BAHÇELİ SEN ÜLKÜNÜ SATTIN: 

Sayın Bahçeli senin HDP’ye bir laf söylemeden 40 kere düşünmen lazım. Bak sen Saray’a sütun oldun. Sütun fazla olur, koltuk değneği oldun. HDP’nin tek bir milletvekili, eş genel başkanlarını yarı yolda bırakmadı. Sen ülkünü sattın, parti diye bir şey kalmadı. Bir aklı selim siyaset olsa “Ya bizim ne işimiz var Suriye’de” diye sormaz mı? Ne işimiz var başka ülkenin topraklarında? Bu milletin bekası Erdoğan-Bahçeli ikilisi tarafından ateşe atılıyor. “OHAL’in hiçbir yurttaşımıza zararı yoktur” diyor. Tamı tamına 130 bin insan işinden oldu. Allah’tan kork, 50 insan intihar etti. OHAL olmazsa, KHK’ler olmazsa, bu halk sizden hesap soracak biliyorsunuz.

AYŞE ÖĞRETMENE SAHİP ÇIKILMALI: 

Yezit zihniyeti, Güney Kürdistan’daki Kürtleri açlıkla terbiye etmeye çalışıyor. Yezitler ne kadar ısrarlı olursa olsun and olsun ki bizler Hüseyin gibi kararlı olmaya devam edeceğiz. Eğitim sistemini kurtarmanın yegâne bir yolu var: O da Ayşe öğretmenlere sahip çıkmaktır. Çünkü Ayşe Öğretmeler çocukların hayat hakkını savunuyor. Zammı bir müjde olarak sunuyorlar. “Bu yetenek gerektirir” diyenlere itirazım var. Zammı müjde olarak sunanların yeteneğini değil yüzsüzlüğünü konuşmamız lazım.

ADIYAMAN’IN YAPTIĞINI YAPMAK LAZIM: 

Bu torba kanun, A’dan Z’ye hayatın her alanına ekonomik maliyet getiriyor. Bir limonlu sodaya yüzde 25 oranında zam getiriyorlar. Urfalıların deyimiyle “ma gazoz da içmiyax”. Ne yapmak lazım? Adıyaman’ın yaptığını yapmak lazım. Onlar itiraz ettiler, yürüdüler, seslerini bize kadar ulaştırdılar. Şimdi susma zamanı değildir. Çünkü susmak ortak olmaktır. Türkiye halklarına binlerce kez müjdeler olsun. Bu ülkede faşizm aktörlerini yemeye başladı. Göreceksiniz, başka belediye başkanları da görevden alınacak. Bir çeşit kol kırılır yen içinde kalır kayyum uygulaması bu. Kol kırıldı yen de içinde kalmayacak. 

Kaynak: Duvar

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol