Berat Albayrak görevi devraldı

 Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak: Önceki bakanlarımız çıtayı çok yüksek bir noktaya taşıdı. Bizler de daha yukarıya taşımakla sorumluyuz.

Berat Albayrak görevi devraldı

 Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak: Önceki bakanlarımız çıtayı çok yüksek bir noktaya taşıdı. Bizler de daha yukarıya taşımakla sorumluyuz.

10 Temmuz 2018 Salı 17:29
Berat Albayrak görevi devraldı

Gazete Emek- Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak: Önceki bakanlarımız çıtayı çok yüksek bir noktaya taşıdı. Bizler de daha yukarıya taşımakla sorumluyuz.


Hazine ve Maliye Bakanlığı’nda devir teslim töreni yapıldı. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, görevi eski Maliye Bakanı Naci Ağbal’dan ve eski Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’ten devraldı. Devir töreninde konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, “Piyasa ekonomisi kuralları içerisinde sadece çok daha entegre olacağı bir süreci yaşayacağız. Olmayan bir hikayeyi konuşmuyoruz burada. Olanı dünyaya anlatacağız” dedi. Albayrak her iki bakana da, “Bugün varım yarın yokum yok” desteklerinizi almaya devam edeceğiz dedi.

Albayrak’ın sözlerinden satır başları şöyle:

ÇOK ÖNEMLİ BİR BAKANLIK

Bir ekibiz biz, inşallah kendisi bu ülkeye hizmet davası içerisinde inşallah kendisini göreceğiz. Maliye Bakanlığı, Osmanlı’dan bu yana tarihi olan çok önemli bir makam. Bir okul, Ankara bürokrasisi anlamında baktığınızda çok önemli bir bakanlık. İnsan kaynağı anlamında çok önemli bir bakanlık. Burada Naci Bey gibi bir bakandan devralmak bizim için ayrı onur ve gurur meselesi. Burada bir kez daha çok teşekkür ediyorum. Ağır, büyük bir sorumluluk. Biz 16 senedir çok büyük devrimler gerçekleştirdik.


BÜYÜK BAŞARILARA İMZA ATACAĞIZ

 Sayın bakanımız, önceki bakanlarımız çıtayı çok yüksek bir noktaya taşıdı. Bizler de daha yukarıya taşımakla sorumluyuz. AK Parti iktidarlarının başarısının arkasındaki en önemli başarılardan bir tanesi olan bütçe ve mali duruş aynı şekilde değil, daha da iyi devam etmesi için çok dinamik, aktif… Şimdi Enerji Bakanlığımıza geçeceğiz, Maliye Bakanlığı’ndaki arkadaşlar da öğrenecekler. Daha aktif ve enerjik şekilde Maliye Bakanlığı’nda devam etmesi için gece gündüz demeden sizlerle çalışacağız. Çok daha büyük başarılara inşallah hep birlikte imza atacağız.

Kaynak: Duvar


 

Son Güncelleme: 10.07.2018 17:34
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol