Devlet Bahçeli: OHAL kalkmamalı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli NTV-Star TV ortak yayınında konuştu. Bahçeli OHAL'in kalkmasına ilişkin, 'FETÖ ve PKK ortadan kazınmadan OHAL kalkmamalı' dedi.

Devlet Bahçeli: OHAL kalkmamalı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli NTV-Star TV ortak yayınında konuştu. Bahçeli OHAL'in kalkmasına ilişkin, 'FETÖ ve PKK ortadan kazınmadan OHAL kalkmamalı' dedi.

19 Haziran 2018 Salı 00:42
Devlet Bahçeli: OHAL kalkmamalı

Gazete Emek- MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli NTV-Star TV ortak yayınında konuştu. Bahçeli OHAL'in kalkmasına ilişkin, 'FETÖ ve PKK ortadan kazınmadan OHAL kalkmamalı' dedi.

Bahçeli'nin açıklamalarından satırbaşları şöyle:

-Erken seçim ihtiyaç haline gelmişti. Türkiye'nin bekası açısından bana göre erken seçimin doğru olacağı kanaatini paylaştım. Yeni bir anayasa değişikliğinin kabulu dikkate alındığında seçimin öne alınması ve güçlü bir meclisin oluşmasının gerekiyor. Siyasi kutuplaşma ve kaosun artacağı konum gelebilirdi. Seçimlerin yapılması daha doğru olur düşüncesi meydana gelmişti. 26 Ağustos tarihini vermemiz ise zaferi taçlandırmak ve anlam yüklemekti. Erken seçim açıklamamda cumhurbaşkanının haberi yoktu. İsabet olduğu kanaatindeyim. Bu kararımızı olgunlukla karşıladı ve saygıyla karşıladı. Ekonomik yönden ve terör yönünden de bu karar alınmıştır.

-İttifak konusu siyaset gündeminde olan bir konu. Yasal bir yola girmesinde yarar vardır diye düşündük. İttifakın milletimiz için yararlı olur diye düşündük. Gayet isabetli olduğunun kanaatindeyim.

-Çözüm sürecinin terörün beyinin kırıldığı bir ortamda bunu gündeme taşımak çok yanlış olur. MHP, PKK karşıtıdır ama Kürt kökenli kardeşlerimiz bizim partimizde de var.

'BİRLİKTE MİTİNG YAPMADIK, MHP, AK PARTİ'NİN ARKA LASTİĞİ GİBİ DÜŞÜNCELERE SAHİP FİTNECİ ZÜMRE BUNU KULLANABİLİR'

-Birlikte miting yapmadık çünkü bugünkü zemin içinde tartışmalara yol açabilir. Cumhur İttifak'ı iki siyasi partinin tüzel kişiliklerini koruyan faaliyettir. Miting yapmadık çünkü Milliyetçi Hareket Partisi, AK Parti'nin arka lastiği gibi düşüncelere sahip fitneci zümre bunu kullanabilir.

'MUHARREM BEY SÜREKLİ KAVGACI ÜSLUPTAN ZEVK ALIYOR, MİLLETİMİZ BUNU SEVMEZ'

-Rakiplere hiç şans tanımıyorum. Muharrem İnce Bey sürekli çatışmacı, kavgacı üsluptan zevk alıyor ve abartıyor. Milletimiz bunu sevmez. Erdoğan rakipsiz gözüküyor. Çünkü yaptıklarını ve yapacaklarını söylüyor.

'YETKİM OLSA İNCE'YE ASKER KIYAFETİ GİYDİRİR, GİT AFRİN'DE APOLETLERİ SÖK DERDİM, YALOVA'DA BÜYÜMEKLE OLMAZ'

-Yetkim olsa İnce'ye asker kıyafeti giydirir, yanına da iki asker verirdim. Git Afrin'de apolet nasıl sökülür gör derdim. Yalova'ya büyümekle olmaz

'GEÇMİŞTE NE SÖYLEDİYSEM ARKASINDAYIM'

-Sert eleştiriler yapan birisiyim. Ne dediysem imzamı çekmiyorum. Geçmişte ne söylediysem arkasındayım. Hepimiz kanka olacak halimiz yok. 15 Temmuz herkesi bir araya getirecek işkencedir. Bu olaylar karşısında hala husumeti geliştirmenin faydası yoktur.

'FETÖ'NÜN SİYASİ AYAĞI ÜZERİNDE DURULMADI'

-Bunun üzerinde henüz durulamadı, durulmadı. Siyasetin FETÖ'den arındırılması lazım. Siyasette FETÖ'ye yakın isimler olması lazım. Yoksa her alanda bu kadar güçlü olamazlardı.

'FETÖ VE PKK TERÖRÜNÜN KÖKÜ KAZINMADAN OHAL'İN KALDIRILMASINI DOĞRU BULMAM'

-FETÖ ve PKK terörünün kökü kazanmadan OHAL'in kaldırılmasını doğru bulmam. TÜSİAD Başkanı değerli bir iş adamı. Her konuşmasında OHAL kalkmalı diyor. OHAL'in kendileri açısından getirilerini açıklasınlar ama niye OHAL kalkmalı?

'ALAATTİN ÇAKICI VE KÜRŞAT YILMAZ BENİM ÜLKÜDAŞLARIMDIR'

-Adaylardan bir tanesi; tutuklu, Aynı zamanda PKK'nın siyasi uzantısının eş başkanı. Bunun aday olması düşündürücü. HDP içersinde cumhurbaşkanı adayı gösterecek şahsiyet kalmamış gibi bu kişiyi öneriyorlar. Herkes de bunun tutukluluk halinin kaldırılmasını talp ediyor. HDP mensupları Türkiye'yi kaosa ve krize sürükleyecek davranışlardan uzak kalması gerekir. Dedim ki ben de 100 bin imza ile aday olunacaksa o zaman benim yakinen tanıdığım ülke sevdalısı arkadaşlarım var. Böyle bir anlayış hakim olacaksa bu arkadaşlarımı 100 bin imza ile aday gösterebilirdim. Bu insanları dışlamanın anlamı yok. Siz bunun affını istiyorsanız biz de bu arkadaşlarımızı 100 bin imzayla dışarı çıkarmaya teşebbüste bulunabilirdik. Alaattin Çakıcı ve Kürşat Yılmaz, benim ülküdaşlarımdır. Hastaneye gitmem gerekiyordu, gittim.

'BEDELLİ KONUSUNDA: GEREKLİ GÖRÜLÜYORSA ÇALIŞMA YAPILMALIDIR'

Askerlik çağında askerliğini yapmayan bir birikim var. Aynı zamanda profesyonel askerliğe geçildi. Genelkurmay Başkanı'nın çalışma yapıp paylaşması lazım. TSK'nın kanaati önemlidir. Gerekli görülüyorsa çalışma yapılmalıdır. Profesyonel askerliğe gidiyoruz ana kuzularını 3 aylık eğitimle askere göndermenin manası yoktur.

Kaynak: Sputnik
 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol