Erdoğan'dan ABD çıkışı: Tam bir skandaldır!

Cumhurbaşkanı Erdoğan bayram namazını İstanbul Üsküdar'da kıldı. Erdoğan, namaz çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. 

Erdoğan'dan ABD çıkışı: Tam bir skandaldır!

Cumhurbaşkanı Erdoğan bayram namazını İstanbul Üsküdar'da kıldı. Erdoğan, namaz çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. 

01 Eylül 2017 Cuma 11:19
Erdoğan'dan ABD çıkışı: Tam bir skandaldır!

Gazete EmekCumhurbaşkanı Erdoğan bayram namazıİstanbul Üsküdar'da kıldı. Erdoğan, namaz çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. 


Cumhurbaşkanının gündeminde Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un, Le Point dergisine yaptığı açıklamalar, Mayıs ayındaki ABD ziyareti sırasında Washington Türkiye büyükelçiliği konutunun önünde korumalarıngöstericilere saldırmasının ardından 15'i cumhurbaşkanlığı koruması, 19 kişi hakkında başlayan yargı süreci vardı.

Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un sözlerine "Ne demek istediğini çözme noktasında değilim. Onu sayın Macron'dan öğrenmek lazım" sözleriyle yanıtlayan Erdoğan, "Türkiye'nin Cumhurbaşkanıyla görüşmenin onlar için bir artı değer olduğunu düşünürüm" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, korumalarına ABD'de yöneltilen suçlamayla ilgili ise "Skandaldır" ifadesi kullandı.

MACRON'UN AÇIKLAMALARINA YANIT

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Le Point dergisine verdiği röportajda bir dünya lideri olmanın göründüğü kadar 'havalı' olmadığını söylemişti. Macron, buna örnek olarak da Cumhurbaşkanı Erdoğan ile sık sık görüşmesi gerekmesini göstermişti. Erdoğan bu sözlere şöyle yanıt verdi:

"Doğrusu ben tabii ne demek istediğini çözme noktasında değilim. Onu sayın Macron'dan öğrenmek lazım. Benim bildiğim tek şey var; görüşme talebinde bulunduklarına göre, ben görüşme talebini reddetmeyi arzu etmem. Çünkü dostları çoğaltmak isterim ve bize olumsuz nazarla bakanları da azaltmak isterim. Fakat ben o dergiye verilende bir olumsuzluk değil tam aksine Türkiye'nin Cumhurbaşkanıyla görüşmenin onlar için bir artı değer olduğunu düşünürüm."

'ABD'DEKİ İDDİANAME BAŞLI BAŞINA SKANDAL'

ABD'de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Mayıs ayındaki ziyareti sırasında Washington'da bulunan Türkiye büyükelçiliği konutunun önündeki protesto eylemine Erdoğan'ın güvenlikleri tarafından yapılan saldırının ardından 15'i cumhurbaşkanlığı koruması, 19 kişi hakkında yargı sürecinin başlamasına karar verilmişti. Erdoğan ABD'deki yargı kararını da değerlendirdi:

"Bu başlı başına skandaldır. Amerika'da adaletin nasıl çalıştığının çok açık net skandal ifadesidir. BM Genel Kurulu'na gelen misafirleri Amerika Birleşik Devletleri'nin güvenlik ekiplerinin koruma sorumluluğu vardır. Amerika Birleşik Devletleri'nin koruma sorumluluğunu yerine getirmiyorsa orada bize karşı saldırıda bulunan bölücü terör örgütü PKK'nın mensuplarına karşı benim koruma görevlilerim görevini yapmayacak mı? Onlar da tabii ki bu saldırılar karşısında görevlerini ifa ettiler. Oradaki savcılık makamı Obama döneminden kalma ve bir savcıdır, böyle bir şu anda iddia hazırlamış olması vesaire bizi bağlamaz. Bizim bundan sonraki seyahatimizde de orada da fırsat bulursak Sayın Trump'la da ayrıca görüşeceğiz. Şu anda Dışişleri ve Adalet bakanlıkları gerekli görüşmeleri sürdürüyorlar.

Amerika'daki bu gelişmeler iyi gelişmeler değildir. Hala bir FETÖ çetesinin koruma altında olduğu bir ülkedir Amerika. Bölücü terör örgütü PKK'nın adeta koruma altında olduğu bir ülke konumuna düşmüştür Amerika. Ben Amerika'nın tüm bu gelişmeler karşısında ne yapmak istediğini anlamakta zorlanıyorum."

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol