HDP'den TBMM'nin yeni yasama yılı için önemli karar!

HDP Sözcüsü Osman Baydemir, Meclis'teki yeni yasama yılı ile ilgili açıklama yaptı.

HDP'den TBMM'nin yeni yasama yılı için önemli karar!

HDP Sözcüsü Osman Baydemir, Meclis'teki yeni yasama yılı ile ilgili açıklama yaptı.

28 Eylül 2017 Perşembe 22:38
HDP'den TBMM'nin yeni yasama yılı için önemli karar!

Gazete Emek- Daha önce TBMM'den çekilme konusunda karar alıp sonra vazgeçen HDP'den yeni yasama yılı için önemli bir karar daha geldi. 
 
HDP Sözcüsü Osman Baydemir, "Hukuksuzluğun ve adaletsizliğin üstünün örtülmesinin figüranı olmayacağımızı ortaya koymak adına 1 Ekim'deki yasama yılı törenlerine katılmayacağız." dedi.

Baydemir, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, yargının, milletin hür iradesinin yok edilmesinin aracı haline dönüştüğünü ifade etti.

TBMM'deki üçüncü büyük siyasi partinin iradesinin tasfiye edilmek istendiğini söyleyen Baydemir, HDP'nin 5 Eylül'deki adli yıl açılış törenlerine gitmekten ziyade açılışta Anayasa Mahkemesinin önünde vicdan nöbeti başlattığını belirtti.

"Yasama döneminin başlangıcında HDP bu tiyatronun bir parçası olmayacaktır." ifadesini kullanan Baydemir, şu görüşleri ifade etti:


"HDP, bütün grubuyla milletin iradesinin şu anda tutulmuş olduğu Edirne Cezaevi'nin kapısında olacaktır. Çünkü şu anda parlementoda irade dediğimiz miletin seçmiş olduğu vekiller, Edirne, Kandıra, Silivri ve Sincan cezaevlerinde. Hukuksuzluğun ve adaletsizliğin üstünün örtülmesinin figüranı olmayacağımızı ortaya koymak adına 1 Ekim'deki yasama yılı törenlerine katılmayacağız."

Baydemir, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın, tutuklu olduğu dosyaya dair hala tek bir duruşma gerçekleşmediğine değinerek, "Şu an itibarıyla 72 ayrı duruşma gerçekleştirdi ve tamamı tutuklu olmadığı dosyalara ilişkindir. Hiçbir duruşmada Demirtaş yargı karşısına çıkarılmadı." diye konuştu.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol