Kurtulmuş: 2019 Seçimleri'nde 'Ahmet'in boyu' ile uğraşmayacağız!

Eski Hükümet Sözcüsü Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş Ordu'da katıldığı bayramlaşma töreninde 2019 seçimlerine ilişkin konuştu.

Kurtulmuş: 2019 Seçimleri'nde 'Ahmet'in boyu' ile uğraşmayacağız!

Eski Hükümet Sözcüsü Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş Ordu'da katıldığı bayramlaşma töreninde 2019 seçimlerine ilişkin konuştu.

02 Eylül 2017 Cumartesi 19:39
Kurtulmuş: 2019 Seçimleri'nde 'Ahmet'in boyu' ile uğraşmayacağız!

Gazete Emek-Eski Hükümet Sözcüsü Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş Ordu'da katıldığı bayramlaşma töreninde 2019 seçimlerine ilişkin konuştu. Kurtulmuş, 2019 seçimlerinin çok daha çekişmeli geçeceğini söyledi. 

Kurtulmuş, "2019, 16 Nisan'dan daha çetin bir süreç olacaktır. Bunu siyasi tecrübemle söylüyorum. Gördüklerimi üst üste koyarak söylüyorum. İçerideki ve dışarıdaki gelişmeleri yakın takip eden birisi olarak söylüyorum" dedi.

AKP Ordu İl Başkanlığında düzenlenen bayramlaşma programına katılan Kurtulmuş, burada yaptığı konuşmada partisinin yakın dönemde siyasi rakibinin görünmediğini söyleyerek, "Cumhurbaşkanımızın ısrarla söylediği metal yorgunluğu. Ben bir adım daha bir şey söylüyorum. Metal yorgunluğunun yanında niyet tazelenmesine de ihtiyacımız olduğunun altını çizelim. 2002'de bu parti kurulduğunda bu davanın temelinde ruh neyse o ruha yeniden dönmek mecburiyetindeyiz. O ruh birlik, beraberlik, dayanışma ve bütün milletin, bütün ümmetin derdini dertlenme meselesidir. Burada kişisel hesap yoktur. Burada makam mevki hesabı yoktur. Olmamalıdır. Niyetlerimizi yeniden tazelemek ve kuşanmak mecburiyetindeyiz" değerlendirmesini yaptı.


'MİLLET BUNUN HESABINI KENDİSİ SORMAYA KALKAR'

"Eğer nereden geldiğimizi unutursak gideceğimiz yolu bulmamız mümkün değildir" diyen Kurtulmuş, şu ifadelere yer verdi: "Onun için hepinizden tek tek ricam, niyetlerinizi tekrar tazelemenizdir. AK Parti bir dava partisidir, bir misyon hareketidir. AK Parti milli ve yerli bir partidir. Kapsayıcı bir parti, özgürlükçü bir parti ve reformcu bir partidir. Bunun üzerinden yeniden sen ben hesabı yapmadan, makam mevki hesabı yapmadan, şu bu hesabı yapmadan yolumuza devam edeceğiz. Eğer böyle yaparsak millete karşı sorumluluğumuzu yerine getirmiş oluruz. Eğer böyle yapmazsak, hep söylüyorum millet ne olup bittiğini görür ve millet bunun hesabını kendisi sormaya kalkar. Dolayısıyla bu çizgiler içerisinde herkes bir dayanışma içerisinde hep birlikte gayret edeceğiz."


'AHMET'İN BOYU KISA, AHMET'İN BOYU UZUN, BUNLARLA UĞRAŞACAK VAKTİMİZ YOK'

Kurtulmuş, önlerinde 2019 seçiminin olduğunu anımsatarak, sözlerini şöyle tamamladı: "2019, 16 Nisan'dan daha çetin bir süreç olacaktır. Bunu siyasi tecrübemle söylüyorum. Gördüklerimi üst üste koyarak söylüyorum. İçerideki ve dışarıdaki gelişmeleri yakın takip eden birisi olarak söylüyorum. 2019, 16 Nisan'dan daha çetin olacaktır. Cumhurbaşkanımız niye bu kadar gayret ediyor, niye bu kadar koşturuyor. 2019'da canla başla çalışmamız gereken bir süreç var. Ahmet'in boyu uzun, Ahmet'in boyu kısa. Bunlarla uğraşacak vaktimiz yok. Bunlarla uğraşacaklar kenara geçsinler uğraşsınlar. Biz yolumuza canla başla, samimiyetle devam edeceğiz ve inşallah da sonuçlarını alacağız."

Kaynak: Sputnik

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol