Mahir Ünal'dan 'bozkurt' açıklaması: Kadraja öyle girdi

 AKP Sözcüsü Mahir Ünal Habertürk TV'e yaptığı konuşmada 'Cumhurbaşkanı bozkurt işareti yapmadı' dedi.

Mahir Ünal'dan 'bozkurt' açıklaması: Kadraja öyle girdi

 AKP Sözcüsü Mahir Ünal Habertürk TV'e yaptığı konuşmada 'Cumhurbaşkanı bozkurt işareti yapmadı' dedi.

14 Mart 2018 Çarşamba 15:29
Mahir Ünal'dan 'bozkurt' açıklaması: Kadraja öyle girdi

Gazete EmekAKP Sözcüsü Mahir Ünal Habertürk TV'e yaptığı konuşmada 'Cumhurbaşkanı bozkurt işareti yapmadı' dedi.


Cumhurbaşkanı Recep  Tayyip Erdoğan’ın Mersin’de bozkurt işareti yapması da sorulan AKP Sözcüsü Mahir Ünal, “Cumhurbaşkanımızın toplumun değişik kesimlerinin hassasiyetlerine ilişkin, onların bu hassasiyetlerini kucaklayan işaretlerini kullanabilir ama orada şu oldu, videoyu izlediğinizde Cumhurbaşkanımız  Rabiamızı sayıyordu. Kadraja da öyle bir görüntü girdi benim gördüğüm” dedi.
 
AKP Sözcüsü Mahir Ünal, ittifak görüşmeleri ve Saadet Partisi’ne yönelik olarak, “Sanki yüzde 10-15 oy oranında yüksek bir popülerlik kazandırılmasının da sanki bir kilit parti gibi konuma taşınmasını da siyasi olarak gerçekçi bulmuyorum” dedi.

Habertürk TV’de konuşan Mahir Ünal’ın açıklamaları şöyle:

SAADET PARTİSİ’NİN İTTİFAKA HİÇ NİYETİ OLMADI

 Saadet Partisi bu ittifakın içinde olmak istemediğini açıkladı. Hiçbir zaman AK Parti ile ittifak düşünmedi zaten. Biz hiçbir yapıya karşı, yani en başta da söyledim, bunu bir milli mutabakat olarak görüyoruz. Bizim hiçbir partiye kapımız kapalı değil ama Saadet Partisi’nin ittifakın içinde hiçbir zaman olmak gibi bir niyeti olmadı. Bizimle herhangi bir ittifak içinde olmak adına çabası, gayesi olmadı. Herhangi bir şekilde niyet bile ortaya konmadı. Onların ne yapıp ne yapmayacağı konusunda benim bir niyet okumam söz konusu değil. Saadet Partisi’nin bundan sonra ne yapacağına yine Saadet Partisi karar verecektir. Sanki yüzde 10-15 oy oranında yüksek bir popülerlik kazandırılmasının da sanki bir kilit parti gibi konuma taşınmasını da siyasi olarak gerçekçi bulmuyorum.

KADRAJA ÖYLE GİRDİ BENİM GÖRDÜĞÜM

Cumhurbaşkanımızın toplumun değişik kesimlerinin hassasiyetlerine ilişkin, onların bu hassasiyetlerini kucaklayan işaretlerini kullanabilir ama orada şu oldu, videoyu izlediğinizde Cumhurbaşkanımız  Rabiamızı sayıyordu. Kadraja da öyle bir görüntü girdi benim gördüğüm.


 NEDEN İTTİFAK DÜZENLEMESİ YAPTINIZ DİYEMEZLER

Kılıçdaroğlu, kongrede de söyledi, militan istiyorum dedi. İttifakla ilgili düzenleme hilelelerin nasıl yapılacağının düzenlemesiymiş. Ben CHP’nin saçma iddialarını dile getirecek değilim. Bize neden ittifak düzenlemesi yaptınız diye soramazlar. Biz de onlara deriz ki, bu bizim (seçim barajı) siyasi parti olarak barajla ilgili siyasi tercihimizdir.

KENDİNİ KAPATIR

CHP’nin böyle bir şeye kalkışması CHP’nin kendisini kapatması haline gelir.

KARAR ALMAK ZORUNDA KALIYORDUK

YSK zarfları teslim ediyor, onlar da bunları hızla mühürlüyorlar ve tutanak altına alıyorlar. Ortak imza altına alıyorlar. Bunlarda bazıları mühürlenmemiş olabiliyor. YSK’nın gönderdiği zarflar imza ile tutanak haline almışsa bunların da geçerli olması yönünde bir karar almak zorunda kalıyorduk.

DEVAMLILIK ESASTIR

Devletler arası ilişkiler kişiler üzerinden değil kurumlar üzerinden yürütülür. ABD’de Dışişleri Bakanlığı nezdinden ABD Başkanı’nın böyle bir tasarrufu olmuştur, biz yeni görevlendirilen Dışişleri Bakanı ile devlette devamlılık esastır ilkesi gereğince kurumsal ilişkilerimizi sürdürmeye devam edeceğiz. 8 Mart’ta başlayan komisyonlar arasında bir görüşmenin devamı niteliğinde bir ziyaret. Yeni Dışişleri Bakanı ile bakanımız oturup gelişmeleri değerlendireceklerdir.

Kaynak: Duvar

Son Güncelleme: 14.03.2018 15:40
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol