Saadet Partisi'nden 'Erken Seçim' İddiası!

Referandum'da 'hayır' dedikleri için AKP'den tepki alan Saadet Partisi'nden erken seçim iddiası geldi. 

Saadet Partisi'nden 'Erken Seçim' İddiası!

Referandum'da 'hayır' dedikleri için AKP'den tepki alan Saadet Partisi'nden erken seçim iddiası geldi. 

06 Haziran 2017 Salı 00:29
Saadet Partisi'nden 'Erken Seçim' İddiası!

Gazete Emek- Referandum'da 'hayır' dedikleri için AKP'den tepki alan Saadet Partisi'nden erken seçim iddiası geldi. 

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, basın mensuplarıyla iftarda bir araya geldi. Suriye’de en etkin ülke olmayı hedefleyen Türkiye’nin bugün tamamen dışlandığını belirten Karamollaoğlu, “En üzüntü verici olan Sayın Cumhurbaşkanının Trump ile görüşmesinde, Trump’ın gözünün içine baka baka ‘Biz PYD’ye destek vereceğiz. Hem de ağır silahlarla donatacağız’ demesi” şeklinde konuştu.

Siyonizm planlarını anlatan Karamollaoğlu, “İsrail’in kendisine vaat edilen topraklara ulaşmasında son aşamaya gelindi. Bu noktada da ABD, Avrupa kendini görevli addediyor. Şu anda da Orta Doğu’da meydana gelen hadiselerin tamamının altında bu gerçek yatıyor” dedi.

Ortadoğu’daki son gelişmeleri yorumlayan Karamollaoğlu, “Biz İslam birliği, İslam ülkelerini başka yerlerden gelecek tehlikelere karşı korumak için bir ‘İslam savunma paktı’ olmasına ihtiyaç var derken şimdi, Tump’ın Suudi Arabistan’a yaptığı ziyaretin arkasından İslam Savunma Sistemi değil de Sünni Savunma Sistemi gibi bir şey ortaya atıldı. Ümit ederiz ki bundan kısa sürede vazgeçerler. Bu Orta Doğu için en ciddi tehlikelerden biri olur” ifadelerini kullandı.

Bölgede dışarıdan gelecek müdahalelere direnç gösterecek sadece iki ülke olduğunu bu ülkelerin de Türkiye ve İran olduğunu kaydeden Karamollaoğlu şöyle devam etti:

“Bu iki ülke birbiriyle kapıştırılırsa ikisinin de gücü gider. Şimdi senaryo bunun üzerine uygulanıyor. Hükümetin bu noktada sağduyulu davranacağını görüyorum. Geçmişte de Cumhurbaşkanı Şia-Sünni gerilimi doruğa çıktığında ‘Ne Şia ne Sünniyim ben Müslümanım” demesi tansiyonu düşürmüştü. Umarım böyle bir gelişmeyi yaşarız.”

Suudi Arabistan-Katar’ın karşı karşıya gelmesiyle ilgili “Şaştım” diyen Karamollaoğlu bu konuda şunları söyledi:

“Beyanatları dinleyince şaştım. Yemen, Libya’da kim kim iktidarda belli değil ama bir taraf gibi gösteriliyor. Bu bölgede bulunan ülkelerin aslında yumuşatılması görevini Türkiye üstlenebilir, üstlenmelidir de. Arabuluculuk görevini yapacak tek ülke Türkiye şimdi. İran ile mutlaka bir araya gelinmeli. Yanlış enformasyon nedeniyle bunların yaşandığını düşünüyorum. Doğru bilgilendirme olursa bu yanlış gidişat önlenir. Türkiye diplomasi atağına geçmeli.”

Yıl sonunda bir erken seçim olabilir

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı görüşmede ortak adayın gündeme gelmediğini söyleyen Karamollaoğlu, erken seçim iddiasını gündeme getirdi. Karamollaoğlu sözlerini şöyşe sürdürdü:

“Hükümet erken seçime gitmeyi tercih eder kanaatindeyim. Son gelişmeler tabanda müsbet intiba bırakmayacak adımların atılmasına vesile olabilir. Bunu seçim öncesi yapmak hükümete zarar verir. Sonbaharda seçime gider kanaatindeyim. Mahalli seçimlerin erkene alınması mümkün değil. Bu yıl sonunda büyük ihtimalle seçim olur. Geçmişte erken seçime giderken YSK’ya “En kısa ne kadar sürede seçime gidilir” diye sorulmuştu. 6 hafta demişlerdi. Hükümetin karar alması ile seçim tarihi arasında 6 hafta zaman olur. Bu da hükümetin lehinedir. Hazırdır zaten. Sıkıntı muhalefete düşer. O nedenle tüm teşkilata sonbaharda seçime gidilecek şekilde hazır olun talimatı verdik

Kaynak: Duvar

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol