Lucescu: Arda, "Ben Türk'üm, kalbim Türk" dedi!

A Milli Futbol Takımı'nın teknik direktörü Mircea Lucescu, 2018 FIFA Dünya Kupası Elemeleri I Grubu'nda Ukrayna ve Hırvatistan ile oynanacak maçlar öncesi basın açıklaması yaptı

Lucescu: Arda, "Ben Türk'üm, kalbim Türk" dedi!

A Milli Futbol Takımı'nın teknik direktörü Mircea Lucescu, 2018 FIFA Dünya Kupası Elemeleri I Grubu'nda Ukrayna ve Hırvatistan ile oynanacak maçlar öncesi basın açıklaması yaptı

30 Ağustos 2017 Çarşamba 10:01
Lucescu: Arda, "Ben Türk'üm, kalbim Türk" dedi!

Gazete Emek- A Milli Futbol Takımı'nın teknik direktörü Mircea Lucescu, 2018 FIFA Dünya Kupası Elemeleri I Grubu'nda Ukrayna ve Hırvatistan ile oynanacak maçlar öncesi basın açıklaması yaptı. Lucescu, tekrar Milli takıma dönen Arda Turan ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. 


2018 FIFA Dünya Kupası Elemeleri I Grubu'nda Ukrayna ve Hırvatistan ile karşılaşacak A Milli Futbol Takımı'nın teknik direktörü Mircea Lucescu, Arda Turan ile ilgili şunları söyledi:

"Ben bir şeyler duydum. Herkesin ikinci bir şansı olması gerektiğine inanıyorum. Eminim o da çok üzgündür. Onunla konuştuğum zaman 'Ben Türk'üm, kalbim Türk' cevabı verdi. Bakacağız. Şu anda bizimle beraber. Türk futbolunun dünya şampiyonasına çıkmış olduğu yolculukta o da bizimle. Hazır mı, değil mi ona bakacağız. Bu başka şey ama basınla olan ilişkisinde çok az zamandır buradayım. Umut ediyorum siz de yardımcı olacaksınız. Genç bir arkadaşınızın bazı anlarda kafasını kaybettiğini, sinirlendiğini görebilirsiniz. Ancak Türk futbolu adına bütün emeklerin karşılığında affedilmeyi hak ediyordur. Aynı şey devam ederse bu başka şey. Hayat tecrübemde ben insanları o şekilde yargılarım, o şekilde değerlendiririm. Bana üzgün olduğunu söyledi."

'SADECE APTALLAR FİKİR DEĞİŞTİRMEZ'

Lucescu, Riva'daki Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, Oğuzhan Özyakup'u sonradan kadroya davet etmesine de açıklık getirerek, "İlk olarak, bu benimle Oğuzhan arasında olan bir şey. Kendisine telefon ettim. Sadece aptallar fikirlerini değiştirmez. Bizim ikinci maçımızda sadece hakemler değişti. Pazar gününden önce futbolcu listesi verdik. Üç maçla ilgili Beşiktaş kaptanı olarak formda görmedim, ardından en son maçını izledim ve biraz daha farklı düşüncelere sahip oldum" diye konuştu.

Telefon görüşmesinde durumu Oğuzhan'a da izah ettiğini belirten Lucescu, "Kendisine 'Durumun sana bağlı, bu saatten sonra ben seni burada, ekipte görmek istiyorum.' dedim. Sonuçta aramızda hiçbir sorun yok. Zaten önemli olan hayatta, hata yaptığınız zaman hatayı tekrar etmemek, gerekli önlemi almak. Bu konuda artık bir problem yok" ifadelerini kullandı. 

NE OLMUŞTU?

Arda Turan, 6 Haziran'da A Milli Takım uçağında gazeteci Bilal Meşe'ye saldırmıştı. Turan, saldırıdan sonra A Milli Takım'ı bıraktığını açıklarken yaptığından pişman olmadığını söylemişti. Daha sonra bir kebapçının dükkanını basan ve A Milli Takım'ın teknik direktörlüğünü bırakan Fatih Terim, Turan için "Takımı kendisi bıraktı" demişti.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol