Baydemir: Zalimlerin Sonu Saddam Gibi Olacak!

Referandum'a çok kısa bir süre kala HDP, uzun süre sokağ çıkma yasağı uygulanan Yüksekova ve ardından da Hakkari'de referandum mitingleri yaptı

Baydemir: Zalimlerin Sonu Saddam Gibi Olacak!

Referandum'a çok kısa bir süre kala HDP, uzun süre sokağ çıkma yasağı uygulanan Yüksekova ve ardından da Hakkari'de referandum mitingleri yaptı

13 Nisan 2017 Perşembe 18:01
Baydemir: Zalimlerin Sonu Saddam Gibi Olacak!

Gaeteemek- Referandum'a çok kısa bir süre kala HDP, uzun süre sokağ çıkma yasağı uygulanan Yüksekova ve ardından da Hakkari'de referandum mitingleri yaptı. Yüksekova Devlet Hastanesi'nin karşısında gerçekleştirilen mitinge katılan HDP Sözcüsü Osman Baydemir'e yoğun ilgi gösterildi.

Miting alanına ve Yüksekova'nın birçok yerine Kürtçe, Türkçe 'hayır' pankartları asıldı. Baydemir, Kürtçe yaptığı konuşmasında Yüksekova direnişinin sınırları aştığını söyledi. 

Baydemir, 40 milyon Kürdün derdinin çaresinin özgürlük olduğunu belirterek, "Tüm dünyanın, düşmanların, dostların gözü Yüksekova'da. Siz bir rekor ile vekillerinizi seçtiniz. Ama Kürtlerin kendi hak ve özgürlükleri ile mecliste kendilerine yer bulmalarına izin vermek istemediler. Ama her kışın sonu bahardır, bunu herkes bilsin. Saddam çıkardığı yasalar ile yargılandı. Bütün zulüm edenlerin sonu böyle olmuştur. Yüksekova halkına bu zulmü görenler de unutmasınlar ki aynı senaryolarla karşı karşıya kalacaklar. Yüksekova'nın oy rekoru, sesi referandumda Ankara'ya kadar gidecek." dedi. 


Zaten her tarafımız duvardır


İşçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Figen Yüksekdağ'a yönelik sert sözlerine de cevap veren Baydemir,  "İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun 'Sırtımızı PYD’ye dayarız, PKK’ya dayarız' diyorlardı. Kendinizi sıkıntıya sokmayın. Biz ona 4 tane duvar verdik, şimdi istediği duvara sırtını dayasın' şeklindeki sözlerini hatırlatan Baydemir, "Tüm özgürlüklerin kısıtlandığı bir yerde zaten her taraf duvardır. Ama bu duvarın yıkılması halkların elinde. Onlar şunu bilsin ki kurt ile tilkinin ittifakından bir şey çıkmaz. Biz yıkımı gören Yüksekova'nın direnişinden feyz alıyoruz" dedi.

Baydemir ve beraberindeki HDP'liler Yüksekova'daki mitingin ardından Hakkari'ye geçerek burada da Hakkari'lilerle buluştu. 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol