Bitlis ve Mardin'de Sokağa Çıkma Yasağı!

Mardin ve Bitlis'in bazı bölgelerinde valilikler tarafından sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Bitlis ve Mardin'de Sokağa Çıkma Yasağı!

Mardin ve Bitlis'in bazı bölgelerinde valilikler tarafından sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

07 Haziran 2017 Çarşamba 19:54
Bitlis ve Mardin'de Sokağa Çıkma Yasağı!

Gazete Emek-Mardin'in Nusaybin ve Dargeçit  ilçelerinde daha önce birçok defa sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti. Mardin Valiliği tarafından yapılan açıklamada Dargeçit İlçesi'nde bir kez daha sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Aynı şekilde Bitlis'in de Hizan İlçesi'nde bazı bölgelerde sokağa çıkma yasağı ilan edildi. 

Mardin’in Dargeçit ilçesine bağlı 3 mahallede sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Bölgede PKK’ye karşı harekât başlatılacağı belirtildi.

Mardin Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, Dargeçit’in Kerboran kırsalında PKK’ye yönelik harekât yapılacağı duyuruldu. Bölgede yaşayanların can güvenliğini sağlamak gerekçesiyle; Kısmetli, Kılavuz ve Değerli mahallelerinde ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Bitlis'de ise Hizan ilçesinde bazı köy ve bağlı mezralarında sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Valilik'ten yapılan açıklamada, ilçedeki bazı köy ve mezralarında vatandaşların can ve mal güvenliğinin tesisi amacıyla, bugün saat 20.00'dan itibaren ikinci bir emre kadar Olağanüstü Hal Kanunu'nun (OHAL) 11. maddesinin (a) ve (b) fıkrasına istinaden sokağa çıkma yasağı ilan edildiği belirtildi.

Açıklamada, şöyle:

"Hizan'ın Ekinli köyü ve Deliktaş mezrası, Yaylacık köyü ile Bilgili ve Sarıbal mezraları, Çalışkanlar köyü, Yolbilen köyü ile Yeniçay mezrası bölgelerinde, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin tesisi amacıyla ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir."

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol