Diyarbakırlı Kuşçu Kadir'in büyük mutluluğu: Artık kuşlarını yeni bisikleti ile götürecek

Geçtiğimiz hafta bir GSM dükkanına kontör yüklemek için giren ve çıktığında bisikleti çalınan Diyarbakır’lı Kadir Aydoğmuş, yeni bisikletine kavuştu.

04 Ocak 2019 Cuma 15:58
Diyarbakırlı Kuşçu Kadir'in büyük mutluluğu:  Artık kuşlarını yeni bisikleti ile götürecek

Haber: Bekir Güneş

Gazete Emek- Geçtiğimiz hafta bir GSM dükkanına kontör yüklemek için giren ve çıktığında bisikleti çalınan Diyarbakır’lı Kadir Aydoğmuş, yeni bisikletine kavuştu.

Geçimini kuş besleyip satarak sağlayan Kadir, Diyarbakır’da ‘Kuşçu Kadir’ olarak da biliniyor. Geçtiğimiz hafta Kuşçu Kadir’in bisikletinin çalınmasına yönelik yaptığımız haber üzerine Türkiye’den ve Avrupa’dan birçok kişi Kadir’e destek olmak için harekete geçti.

Diyarbakır’da öğretmenlik yapan Erkan Özgen, kendi bisikletini fiyatının 4’te birine Kadir’e hediye etti.

Özgen’in yanı sıra  Almanya’da yaşayan Mehmet Salih Esen, Bingöl’de yaşayan Mehmet Nuri Ataş, Amedspor direniş taraftarları, TFF Diyarbakır ilk Yönetimi de para desteği ile Kuşçu Kadir’in yeni bisikletine kavuşmasında aracılık etti.

Yeni bisikleti için sabahı bekleyemeyen Kadir, akşam saatlerinde yeni bisikletine kavuştu. Çok mutlu olduğunu belirten Aydoğmuş, yeni bisikletine kavuşmasında yardımcı olan herkese teşekkür etti.

Kuşçu Kadir, yeni bisikleti ile kuşlarını tekrar müşterilerine ulaştırmaya başladı. Aydoğmuş’un çalınan bisikletinden ise henüz bir haber alınamadı.

Son Güncelleme: 04.01.2019 16:02
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol