Endonezya'da hükümetten yoksulluğa çözüm önerisi: Zenginlerle fakirler evlensin

Endonezya İnsani Gelişme ve Kültür Bakanı Muhadjir Effendy, zenginlerin düşük gelirlilerle evlenmesi tavsiyesinde bulundu. Amaç, yoksulluk oranını azaltmak.

20 Şubat 2020 Perşembe 13:38
Endonezya'da hükümetten yoksulluğa çözüm önerisi: Zenginlerle fakirler evlensin

Gazete Emek-

Jakarta Post gazetesinin haberine göre, Endonezya İnsani Gelişme ve Kültür Bakanı Muhadjir Effendy, ülkedeki varlıklı kişilerin düşük gelirliler ile aile kurmasının, ulusal yoksulluk oranının azalmasına katkıda bulunacağını söyledi.

Effendy, dünyanın en yoğun Müslüman nüfusuna sahip ülkesinde, evlilik için İslam'daki ''uygun eş aramaya'' yönelik öğretilerin genellikle yanlış yorumlandığını belirtti.

Ülkede yaklaşık 15 milyon düşük gelirli aile bulunduğu bilgisini paylaşan Effendy, maddi yönden sınıflar arası evlilikler ile ekonomik olarak istikrarlı aileler oluşturulmasını hedeflediklerini dile getirdi.


Effendy ayrıca Din İşleri Bakanı Fahrul Razi'ye yoksulları gözeten evlilik önerilerine ilişkin fetva çıkarmasını tavsiye etti.

Dünya Bankası verilerine göre de 267 milyon nüfuslu Endonezya'da yaklaşık 115 milyon kişi ekonomik olarak orta sınıfın altında bulunuyor.

Kaynak: Birgün

Son Güncelleme: 20.02.2020 13:42
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol