Kardeşini öldüren polisi sarılarak affetti

ABD'de komşusunu öldüren polis mahkemede maktulün kardeşi tarafından affedildi: Eğer gerçekten üzgünsen, kendi adıma konuşabilirim ki, ben seni affediyorum.

04 Ekim 2019 Cuma 13:34
Kardeşini öldüren polisi sarılarak affetti

Gazete EmekABD’de geçen yıl evine girdiği komşusunu öldüren ve ‘cinayetten’ suçlu bulunan kadın polis, öldürdüğü gencin kardeşi tarafından affedildi. Polis ve gencin birbirine sarılması, yargıcı da ağlattı.

Tanık kürsüsündeki 18 yaşındaki Brandt Jean, abisi Botham Jean’i vurarak öldüren polis Amber Guyger’e:

“Yaptığın şeyi, bizden neyi aldığını ikinci kez ya da yüzüncü kez söylemek istemiyorum. Bence bunu biliyorsun. Eğer gerçekten üzgünsen, kendi adıma konuşabilirim ki, ben seni affediyorum. Biliyorum ki tanrıya sorsan o da seni affedecektir. Seni de herkesi sevdiğim gibi seviyorum. Sana ‘umarım çürüyüp ölürsün’ demeyeceğim, kardeşimde olduğu gibi… Şahsen senin adına en iyisini diliyorum” dedi.

Daha sonra yargıca Guyger’a sarılmasının mümkün olup olmadığını soran Jean, ‘Evet’ yanıtını alması üzerine kürsüden indi. Bu sırada yargıç Tammy Kemp de gözyaşlarını tutamadı.

‘MUTLAK BİR AF DEĞİL’

Anne Allison Jean ise oğlunun polis Amber Guyger’i affetmesi karşısında ‘şaşırdığını’ belirtti. Allison Jean, “Yaptığı şey dikkate değerdi ve hepsini kendi kendine yaptı. Brandt’in yaptığı Amber’a karşı yüreğini arındırmaktı. Bunun, mutlak bir af şeklinde yanlış yorumlanmasını istemem” ifadelerini kullandı. Anne Jean, oğlu Botham’ın ölümünde suçlanacak tek kişinin Amber Guyger olmadığını, Teksaslı yetkililerin de sorumlu olduğunu söyledi.

Jean ailesinin avukatı Daryl Washington da, “Eğer Amber daireye girdiğinde Botham ile konuşmayı deneseydi, Botham ona ‘sana bir kase getireyim, bana katıl, dondurma ikram edeyim’ diyecek karakterde bir insandı” dedi.

Kaynak: Duvar

Son Güncelleme: 04.10.2019 13:38
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol