Macron'dan Türkiye'ye Libya çağrısı

Libya'da siyasi sürecin başlatılması amacıyla Berlin'de düzenlenen uluslararası konferansta konuşan Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Türkiye'ye çağrıda bulundu.

19 Ocak 2020 Pazar 19:44
Macron'dan Türkiye'ye Libya çağrısı

Gazete Emek- Libya'da kalıcı ateşkes ve siyasi sürecin başlatılması amacıyla Berlin'de düzenlenen uluslararası konferans başladı. Konferansta söz alan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Türkiye'den Libya'ya 'Suriyeli savaşçı göndermeye son vermesini' istedi. 

YABANCI SAVAŞÇILARIN GETİRİLMESİ ENDİŞELERE YOL AÇTI

Euronews'in aktardığı bilgiye göre, sözlerine, "Bundan çıkar sağlayabileceğini düşünenler, kendileri ve hepimizin adına aldıkları riskin farkında değiller" uyarısıyla devam eden  Fransa Cumhurbaşkanı, "Trablus kentine Suriyeli ve yabancı savaşçıların getirilmesinin beni ne kadar endişelendirdiğini dile getirmek zorundayım. Bunun sona ermesi gerekiyor" ifadelerinde bulundu.

Ankara, Libya'da Birleşmiş Milletler tarafından desteklenen Ulusal Mutabakat Hükümeti'ne (UMH) yardım amaçlı asker göndermişti. Bu askerlerin bir kısmının Suriye ve başka ülkelerden gelen paralı askerler olduğu ortaya çıkmıştı.

Kaynak: Artı gerçek

Son Güncelleme: 19.01.2020 20:04
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol