Rus askeri polisi, Minbiç'te devriye faaliyetine başladı

Rus askeri polisi temsilcisi Yusuf Mamatov, Suriye'de görev yapan bir Rus askeri polis birliğinin Minbiç'te devriyelere başladığını söyledi.

08 Ocak 2019 Salı 14:47
Rus askeri polisi, Minbiç'te devriye faaliyetine başladı

Gazete Emek- Rus askeri polisi temsilcisi Yusuf Mamatov, Suriye'de görev yapan bir Rus askeri polis birliğinin Minbiç'te devriyelere başladığını söyledi.

Minbiç Askeri Meclisi Genel Komutanı Ebu Adıl, kentin IŞİD'in elinden alınmasından sonra YPG ve DSG'nin resmi bir şekilde Fırat'ın doğusuna geri çekildiklerini savundu.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Mamatov, "Menbiç ve kırsalındaki güvenlik bölgelerinde bugün itibarıyla devriye faaliyetlerine başlandı. Hedefimiz, sorumluluk bölgesinde güvenliği sağlamak, durumu kontrol etmek ve silahlı oluşumları başka bölgelere kaydırmak" dedi.

Askeri polislerin ilk devriye güzergahının Menbiç yakınlarındaki güvenlik bölgesinin arka sınırı boyunca uzandığını kaydeden Mamatov, birliklerin kentin kuzey kesimindeki Melmiran, Acami, Elanlı, Elibafar yerleşimlerinde 20-30 kilometre kat ettiğini, güzergahın gelecekte düzenli olarak değiştirileceğini ifade etti.

Mamatov, askeri polislerin bölge sakinlerinden militanların işgal döneminden kalan silah depoları ve patlamamış havan mermileri hakkında bilgi aldığını sözlerine ekledi.

Kaynak: Sputnik

Anahtar Kelimeler:
ABDRusyaIŞİDDSGYPG
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol