Rusya'dan ABD'nin Suriye'den çekilmesine ilişkin açıklama

ABD’nin Suriye’den çekilme kararına ilişkin açıklamada bulunan Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov, ABD’nin ülkeden tamamen çekilecekleri konusunda şüpheli olduklarını söyledi.

09 Ocak 2019 Çarşamba 13:09
Rusya'dan ABD'nin Suriye'den çekilmesine ilişkin açıklama

Gazete EmekABD’nin Suriye’den çekilme kararına ilişkin açıklamada bulunan Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov, ABD’nin ülkeden tamamen çekilecekleri konusunda şüpheli olduklarını söyledi.

Sputnik’in haberine göre; Rus basınına konuşan Ryabkov, Rusya’nın ABD’nin Suriye’den çekileceğine inanıp inanmadığı yönündeki soruyu yanıtladı. Ryabkov “ABD’nin Suriye’den çekilmesi konusu üzerinde yakın gelecekte birçok farklı faktör etkili olacak. Çekilme kararının ABD’deki farklı yapılarda nasıl değerlendirildiğini, yönetimden konuyla ilgili ne tür sinyaller verildiğini görüyoruz” dedi.

Washington’da Suriye’de ‘gayrimeşru olarak bulunmaya devam etme taraftarlarının çok fazla olduğunu’ söyleyen Ryabkov şöyle konuştu: “Washington kontrolsüz şekilde dünyada hakim olma, her yerde var olma ve sorunları sadece kendi istediği gibi çözme yarışı içerisindeyken, ABD’nin birden bire, tamamen ve tartışmasız olarak Suriye’deki askeri varlığını sonlandıracak olmasını tahayyül edemiyorum. Yanıldığıma inanmak isterdim.”

ABD Başkanı Donald Trump,  19 Aralık’ta IŞİD yenilgiye uğratıldığı için Suriye’den çekileceklerini açıklamıştı.

Kaynak: Basnews

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol