'Türkiye, Suriye'de Amerikan özel kuvvetlerini yanlışlıkla vurdu'

Newsweek, Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyindeki operasyonlarında ABD özel kuvvetlerini yanlışlıkla hedef aldığını yazdı. ABD Savunma Bakanlığı'ndan (Pentagon) iddiaya ilişkin henüz bir doğrulama gelmedi.

11 Ekim 2019 Cuma 23:25
'Türkiye, Suriye'de Amerikan özel kuvvetlerini yanlışlıkla vurdu'

Gazete EmekTürkiye'nin Suriye'nin kuzeyinde yürüttüğü Barış Pınarı Harekatı kapsamında Demokratik Suriye Güçleri (DSG) hedeflerine yönelik olarak düzenlediği top atışlarında yanlışlıkla Amerikan özel kuvvetlerini vurduğu iddia edildi.

Newsweek, bir Iraklı Kürt istihbarat yetkilisi ve üst düzey bir Pentagon yetkilisine atıfta bulunarak, Kobani kentinin Meştenur tepesinde DSG'lilerle birlikte bulunan ABD özel kuvvetlerinin top atışlarının hedefi olduğunu öne sürdü.

Türk güçlerinin ABD pozisyonlarını 'biliyor olması gerektiğini' belirten Pentagon yetkilisi, bölgedek 15 ilâ 100 askerin bulunuğunu kaydetti.

CNN'in Pentagon muhabiri ise, top mermisinin ABD özel kuvvetleri üssüne yakın bir noktaya düştüğünü söyleyerek, henüz yaralı bilgisinin gelmediğini belirtti.

Reuters'a konuşan ABD'li bir yetkili, bölgedeki ABD karakolu yakınlarında bir patlama meydana geldiği bilgisini verdi. Pentagon'dan iddiaya ilişkin henüz bir doğrulama gelmedi.

Kaynak: Sputnik

Son Güncelleme: 12.10.2019 00:37
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol