Erdoğan talimat verdi: Tek ders kurs veren kurumlar kapatılacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'tek ders kursu' veren kurumların kapatılması talimatını verdi.

Erdoğan talimat verdi: Tek ders kurs veren kurumlar kapatılacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'tek ders kursu' veren kurumların kapatılması talimatını verdi.

31 Ağustos 2018 Cuma 09:45
Erdoğan talimat verdi: Tek ders kurs veren kurumlar kapatılacak

Gazete Emek- Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'tek ders kursu' veren kurumların kapatılması talimatını verdi.

Cemaat kavgası sırasında dershaneleri kapatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, dershanelerin kapatılması sonrası öğrencilere tek ders kursu veren kurumların da kapatılmasını istedi.

Sabah gazetesinde yer alan haberde, tek ders kurslarının dershane gibi işlemeye başladığı belirtilirken, Erdoğan'ın Milli Eğitim Bakanlığı'nı arayarak "Hani kapanmıştı bu dershaneler. Bu kez kesin kapatın bu dershaneleri" diye talimat verdiği ifade edildi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk kursların kapatılması için çalışma başlattı.

Tek ders kursu vermek için MEB'den izin alan merkezlerin verilen bu talimatın ardından kapatılması gündemde.

Kaynak: Sol

Son Güncelleme: 31.08.2018 09:48
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Okan 2018-11-17 21:31:10

İstanbul Özel Merkez Kayaşehir Açı özel öğretim kursunun teog öğrencisi var. Öğretmenlerin bazılarının lisansı iptal olmuş, bazısı öğretmen bile değil, Mühendislik okuyan öğrenciler öğretmenlik yapıyor. Başakşehir ilçe milli eğitimin bu durumdan haberi var. İki yıldır ruhsatsız kursu korumaktalar. Şikayetlerin hepsini geçiştirip kaçak ve usülsüz kurs kollamaktadır. Kanunlar adamına göre uygu***maktadır. Başakşehir İlçe milli eğitimdeki devlet memurları görevi kötüye kul***maktadır.

Avatar
Mesut 2018-12-02 20:43:14

Başak mahallesi, hürriyet bulvarındaki Başakşehir Açı Özel öğretim Kursunun usülsüz olduğu bilindiği halde Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Muammer Yıldız'ın yeğeninin olduğu için göz yumuluyor. Kanuna aykırı faaliyetlerine ceza bile kesilmiyor. Kanunen kapatılsa yeridir. Kanunlar adamına göre uygulanıyor. Maarif müfettişleri görevini yapmıyor. Devlet kurumlarının görevini yapmasını biz vatandaşlar olarak beklemekteyiz.

Avatar
Dershane 2019-01-02 17:31:38

özel öğretim kurslarının hepsi tüm dersleri veriyor ve bunu dünya alem meb de biliyor ama insan emek ve öğrenci para kundakçıları ceplerini doldurmaya devam ediyor biline