10 Ekim Anıtı’na saldırı

10 Ekim–Der Eşbaşkanı Mehtap Sakin, 10 Ekim Anıtı'na yapılan saldırı yargıya taşıyacaklarını belirtti.

26 Ekim 2018 Cuma 15:05
10 Ekim Anıtı’na saldırı

Gazete Emek10 Ekim–Der Eşbaşkanı Mehtap Sakin, 10 Ekim Anıtı'na yapılan saldırı yargıya taşıyacaklarını belirtti.

103 kişinin yaşamını yitirdiği Ankara Tren Garı önündeki sembolik 10 Ekim Anıtı’na, Milli Türk Talebe Birliği tarafından saldırı olduğu öne sürüldü. Mezopotamya Ajansı'nın haberine göre, 10 Ekim–Der Eşbaşkanı Mehtap Sakin Coşgun, “Bugüne kadar yapılmış en kapsamlı saldırıdır. Gereken hukuki süreci başlatacağız” dedi.
 
Ankara Tren Garı'nda IŞİD’in 10 Ekim 2015 tarihinde gerçekleştirdiği bombalı saldırı sonucu hayatını kaybeden 103 kişinin isimlerinin bulunduğu sembolik 10 Ekim Anıtı’na saldırı oldu. Haberde 10 Ekim Anıtı’na saldırının Milli Türk Talebe Birliği tarafından yapıldığı belirtildi. Anıt üzerine isimlerini ve kaşelerini basan saldırganlar, anıtta ciddi tahribat yaratıp çarpı işareti koyarak, Türk Bayrağı resmini çizdikleri ifade edildi. 
 
"KAŞELERİNİ BASMIŞLAR" 

 
10 Ekim-Der Eşbaşkanı avukat Mehtap Sakinci Coşgun, saldırıya tepki gösterdi. Coşgun, anıta defalarca saldırı olduğunu söyleyerek, ilk defa saldırıyı düzenleyenlerin kim olduğunu öğrendiklerini belirtti. Saldırının anıta dönük bugüne kadar yapılan en kapsamlı saldırı olduğunu dile getiren Coşgun, “Bundan önce anıta kısmi zararlar vermişlerdi. Şu an yapılan şey anıtı tamamen işlevsiz hale getirmeye yönelik ve ilk defa muhatap biliyoruz; Milli Türk Talebe Birliği. Kendi kaşelerini de basmışlar” dedi.
 
"VANDALLIKTIR"
 
Anıtın üzerine yazılan yazılara dikkat çeken Coşgun, “Ötekileştiren ve hedef gösteren, orada hayatını kaybedenleri terörize eden bir yaklaşım bu. 30 Ekim’de kitlesel bir protestoya dönüştürmek istiyoruz. İnanılmaz üzgün ve öfkeliyiz. Artık anıta saldırılar aleni, kendisini de ifşa edecek şekilde. Bundan sonra anıtla yapılacak en ufak bir saldırıya tahammülümüz yok. Gereken hukuki yollara başvurup suç duyurusunda bulunacağız. Bu vandallıktır. Asla geri adım atmayacağız” dedi.

Kaynak: Artı Gerçek

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol