"15 Temmuz kahramanı" diye tanınan Şerife Boz'a dava açılıyor

15 Temmuz darbe girişimi sırasında mahallesindeki kadınları toplayarak hafriyat kamyonuyla Taksim Meydanı'na çıktığı söylenen ve 24 Haziran'daki seçimlerde, AKP'den milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulunan Şerife Boz'a şehit aileleri dava açmaya hazırlanıyor.

"15 Temmuz kahramanı" diye tanınan Şerife Boz'a dava açılıyor

15 Temmuz darbe girişimi sırasında mahallesindeki kadınları toplayarak hafriyat kamyonuyla Taksim Meydanı'na çıktığı söylenen ve 24 Haziran'daki seçimlerde, AKP'den milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulunan Şerife Boz'a şehit aileleri dava açmaya hazırlanıyor.

30 Nisan 2018 Pazartesi 10:13
"15 Temmuz kahramanı" diye tanınan Şerife Boz'a dava açılıyor

Gazete Emek15 Temmuz darbe girişimi sırasında mahallesindeki kadınları toplayarak hafriyat kamyonuyla Taksim Meydanı'na çıktığı söylenen ve 24 Haziran'daki seçimlerde, AKP'den milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulunan Şerife Boz'a şehit aileleri dava açmaya hazırlanıyor. 15 Temmuz’da hayatını kaybeden Mustafa Cambaz’ın oğlu Alparslan Cambaz, "Sürücü koltuğuna oturarak gazetecilere poz veren ve onlarla birlikte düzmece bir haber üreterek milleti aldatıp her yerden yüklü miktarda para yardımı alan bu sahtekâr kadına şehit aileleri olarak dava açmaya hazırlanıyoruz" dedi.

OdaTV'de yer alan habere göre, Şerife Boz’un milletvekilkiği başvuru formundaki görev kısmına “15 Temmuz kahramanı” yazması dikkati çekti.

15 Temmuz’daki darbeye karşı koyanlar arasında “kahraman” ilan edilen Boz’a tepki gösteren Alparslan Cambaz, “Bu sahtekar kadına şehit aileleri olarak dava açmaya hazırlanıyoruz” ifadelerini paylaştı. Sosyal medyadan, Şerife Boz’un 15 Temmuz şehit ailelerinin durumunu istismar ettiğini ileri süren Cambaz, şunları söyledi:

“Evleri Taksim'e metroyla 10 dakikayken ve metro o gün bedavayken 16 Temmuz gecesi KUTLAMA ALANINA sürücülüğü olmadığı için kendi süremediği kamyonla gidip alana vardıklarındaysa sürücü koltuğuna oturarak gazetecilere poz veren ve onlarla birlikte düzmece bir haber üreterek milleti aldatıp her yerden yüklü miktarda para yardımı alan, kamyonlarını da İBB'ye kamyon yükü paraya satan, konferans için gittiği yerlerde özel olarak gezdirilmesi gerektiğini "Özel aracım nerede!" diye terör estirerek duyuran ve rezilliklere, istismara, dolandırıcılığa doymak bilmeyen bu sahtekar kadına şehit aileleri olarak dava açmaya hazırlanıyoruz.”

Şerife Boz’a bir tepki de Cumhurbaşkanlığı Sarayı önünde helikopterlerin açtığı ateş sonucunda hayatını kaybeden Cuma Dağ’ın oğlu Ahmet Yavuz Dağ’dan geldi.


Kaynak: T24

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Yunus 2018-05-03 20:14:15

Şerife Boz'un ;
Gazi olduğu, 2 yıldır gazi maaşı aldığı,
Çocuklarının sınavsız ünv yerleştirildiği,
HEPSİ YALAN

Gazilik maaşı alabilmek için yüzde 60 engelli-işgöremezlik raporuna sahip olmak gerekiyor. Gazilik ünvanı için ise "o gece, ilk 24 saat içinde" hastaneye başvurup, ateşli silah, şarapnel vs ile yaralandığını doktor raporuyla belgeleyip Kaymakamlığa başvurmak gerekiyor.

ŞU YAZDIKALRI YALANLARA BAKIN : Kadın ben gaziyim demiş, paraları almış, bütün 15 Temmuz gazileri para alıyormuş, sınavsız üniversiteye giriyormuş.

Binlerce SIĞIR bu yalanları gerçek diye paylaşıyor, devlete sövüyor. Binlerceside EŞŞEK YERİNE KONULDUKLARINDAN HABERSİZ BEĞENİYOR.

Dün 15 Temmuz'a tiyatro diyenler. Bugün Şerife Boz üzerinden müthiş bir ALGI OPERASYONU YAPIYORLAR, 15 Temmuz gazilerinin çocuklarının sınavsız üniversiteye girdiği yalan. Eli ayağı kopuk sakat ve engelliler hariç kimseye maaş bağlandığı yok.

Çünkü Dertleri başka. GÜNLERDİR KONUŞULAN ŞERİFE BOZ OLAYI NE? Kamyondaki O fotoğrafın 15 Temmuz gecesine değil, Darbenin devam ettiği 1 gün sonrasına ait olması. BÜTÜN KOPAN FIRTINANIN SEBEBİ BU. HEPSİ BU KADAR. Bunun üzerinden nerdeyse 15 Temmuz yalan demeye getiriyorlar...

Bu TAKUNYA denen aşağılık sayfanın büyün paylaşımları yalan. Bunlar Mustafa Kemalin değil, Şeytanın askerleri. Hayatları yalan. Binlerce malda bu yalanları gerçek diye paylaşıyor.

İŞTE ŞERİFE BOZ GERÇEĞİ...
Gazteci Yazar Recep Yeter tüm detayları araştırıp yazdı.
(Not : Kadını tanımam etmem, zerre kadar umrumda değil, Ama bu kadın üzerinden 15 Temmuz yalan, tiyatro, 15 Temmuz gazilerine iftiralar atılıyor.)