AKP'den bedelli askerlik konusunda yeni sürpriz sinyali

AKP MKYK üyesi Burhan Kuzu sosyal medya üzerinden bedelli askerlikte “28 gün eğitim” tartışmasına değindi.

AKP'den bedelli askerlik konusunda yeni sürpriz sinyali

AKP MKYK üyesi Burhan Kuzu sosyal medya üzerinden bedelli askerlikte “28 gün eğitim” tartışmasına değindi.

18 Temmuz 2018 Çarşamba 10:48
AKP'den bedelli askerlik konusunda yeni sürpriz sinyali

Gazete EmekAKP MKYK üyesi Burhan Kuzu sosyal medya üzerinden bedelli askerlikte “28 gün eğitim” tartışmasına değindi.

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, bedelli askerlikle ilgili, "Bugün bedelli askerlikle ilgili, düzenleme plan bütçe komisyonunundaki torba yasaya konulacak. Bu hafta komisyon aşamaları biterse haftaya da Genel Kurulda görüşmeler nihayete erecektir. bedelli askerlik düzenlemesinde, 25 yaş sınırı, 25 gün askerlik süresi ve 15 bin TL lira bedel öngörülüyor" dedi. Daha sonra 25 günlük eğitim süresinin 28 güne çıkarıldığı açıklandı. bedelli askerlikten, 31 Aralık 1993'ten önce doğanlar yararlanabilecek.

28 GÜN TARTIŞMASINA DEĞİNDİ

Bedelli askerliği önceki uygulamalarında eğitim süresi yer almazken bu kez düzenlemede “28 gün eğitim” getirilmesi tartışmalara neden oldu. AKP kurucularından ve MKYK üyesi Burhan Kuzu sosyal medya üzerinden bedelli askerlikte “28 gün eğitim” tartışmasına değindi.

"BİR KEZ DAHA GÖZDEN GEÇİRİLİR"

Burhan Kuzu Twitter hasabından “Bedelli Askerlik kanun teklifinin şartları belli olmuş: Yaş:25, Bedel:15 Bin TL, Eğitim Süresi:28 Gün. Tabii ki,bu teklif Bütçe Komisyonunda görüşülecek ve enine boyuna tartışılacak.Ortak bir nokta bulunacaktır.Bilhassa 28 günlük eğitim konusu sanırım bir kez daha gözden geçirilir” şeklinde açıklama yaptı.

Kaynak: Cumhuriyet

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Kültigin 2018-07-19 13:34:55

Lütfen bedelli askerlik bekleyenler çekinmeyelim. 28 gün adaletsizliktir.CİMER ve TBMM E-dilekçe sitelerine girin.28 gün şartının kalkması için cimer üzerinden derdinizi yazın gönderin. TBMM E-dilekçe sayfasına da girip kolayca üye olabilirsiniz.İmzalayabileceğim dilekçeler bölümünde konuyla ilgili dilekçeleri imzalayın.Lütfen.Acele edin.Mesajı yayın.