AKP'li vekil 'fetva' aldım deyip ezan ve İslam ile dalga geçti

AKP'li vekil ezan sırasında hem konuşmasına devam etti hem de ezan ile dalga geçti

AKP'li vekil 'fetva' aldım deyip ezan ve İslam ile dalga geçti

AKP'li vekil ezan sırasında hem konuşmasına devam etti hem de ezan ile dalga geçti

13 Mart 2019 Çarşamba 18:20
AKP'li vekil 'fetva' aldım deyip ezan ve İslam ile dalga geçti

Gazete Emek-AKP Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız'ın Ordu'nun Çamaş ilçesindeki mitingde ezan okunduğu sırada, AKP'li Yediyıldız, "Belediye Başkanım emretti, 'devam et' dedi; ediyorum. Fetvayı verdi" deyip konuşmasına devam ederken akıllara Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerini getirdi.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde İstanbul Taksim’de “Ezan ıslıklama” iddiası ortaya atılmıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da bu konuda, “CHP ve HDP’nin öncülüğünde bir grup güya kadınlar için Taksim'de bir araya geldi, ezana ıslıklarla terbiyesizlik ettiler. Bunlar hiç İstiklal Marşı okumamışlardır. Ezana sahip çıkmayanlar, düşman kapımıza dayandığında onları alkışlar” ifadelerini kullanmış, söz konusu tartışmalar daha da artırmıştı. Her ne kadar "ıslıklamanın" ezanla ilgisi olmadığını bazı AKP'liler bile kabul etmişse de, Erdoğan tavrını devam ettirdi.

"BELEDİYE BAŞKANIM EMRETTİ..."

Şimdi... 

AKP Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız'ın ise Ordu'nun Çamaş ilçesindeki mitingde yaptıkları tartışma yarattı.

Vekil Şenel Yediyıldız, konuşmasında, 31 Mart yerel seçimlerinin yerel hizmetlerden ziyade ülkenin beka seçimi olduğunu belirterek, "Bu seçim aynı zamanda Türkiye’nin seçimidir" dedi. 


Yediyıldız'ın konuşması sırasında ise ezan okunmaya başlandı. Yediyıldız konuşmasına arar verir gibi olurken, bir anda vazgeçerek sarf ettiği sözlerle tartışmalara neden oldu. Ezan okunduğu sırada, tekrar konuşmaya başlayan AKP'li Yediyıldız, "Belediye Başkanım emretti, 'devam et' dedi; ediyorum. Fetvayı verdi" dedi.

Erdoğan Ezan'ı böyle savunmuştu

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde İstanbul Taksim’de “Ezan ıslıklama” iddiası ortaya atılmıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise hemen hemen her mitinginde, CHP ve HDP'yi hedef aldığı konuşmasında “CHP ve HDP’nin öncülüğünde bir grup güya kadınlar için Taksim'de bir araya geldi, ezana ıslıklarla terbiyesizlik ettiler. Bunlar hiç İstiklal Marşı okumamışlardır. Ezana sahip çıkmayanlar, düşman kapımıza dayandığında onları alkışlar” ifadelerini kullanmıştı.

Son Güncelleme: 13.03.2019 18:24
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol