Anma töreninde 'Atatürk ilah değildir, Allah'ın kanunları var' diye slogan atan kadın gözaltında

Atatürk'ün ölümünün 80'inci yıl dönümünde Edirne'de tören sırasında Atatürk aleyhinde slogan atan E.Ş. isimli kadın, polis ekiplerince gözaltına alındı.

10 Kasım 2018 Cumartesi 15:05
Anma töreninde 'Atatürk ilah değildir, Allah'ın kanunları var' diye slogan atan kadın gözaltında

Gazete Emek- Atatürk'ün ölümünün 80'inci yıl dönümünde Edirne'de tören sırasında Atatürk aleyhinde slogan atan E.Ş. isimli kadın, polis ekiplerince gözaltına alındı.

Edirne'deki törenler saat 08.40'ta Atatürk Anıtı önünde başladı. Törene Edirne Valisi Ekrem Canalp, AKP Edirne Milletvekili Fatma Aksal, 54'üncü Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Yüksel Erdin, Belediye Başkanı CHP'li Recep Gürkan, siyasi parti temsilcileri ile öğrenciler katıldı. Protokolün anıta çelenk bırakmasının ardından saatler 09.05'i gösterdiğinde protokol ve vatandaşlar Atatürk için 2 dakikalık saygı duruşunda bulundu. Bu sırada tören alanından yanından geçen E.Ş. isimli kadın, "Atatürk ilah değildir, Allah'ın kanunları var. Atatürk Batı'nın kanunlarını getirdi" diye bağırmaya başladı. Polis ekiplerince tören alanından uzaklaştırılarak üzeri ve çantası aranan E.Ş., daha sonra 'Atatürk'e hakaret' suçlamasıyla gözaltına alındı.

Kaynak: Artı Gerçek

Son Güncelleme: 10.11.2018 15:12
Anahtar Kelimeler:
AKPCHPEdirneE.Ş.
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol