Araştırma görevlisi Ceren Şenel'i öldüren zanlı tutuklandı

Zanlı, ifadesinde kopya çekerken yakalandığını, danışman hocasının hakkında tutanak tutarak işlem yaptığını, cinayeti bu nedenle işlediğini söyledi.

Araştırma görevlisi Ceren Şenel'i öldüren zanlı tutuklandı

Zanlı, ifadesinde kopya çekerken yakalandığını, danışman hocasının hakkında tutanak tutarak işlem yaptığını, cinayeti bu nedenle işlediğini söyledi.

03 Ocak 2019 Perşembe 19:57
Araştırma görevlisi Ceren Şenel'i öldüren zanlı tutuklandı

Gazete Emek-Hukuk fakültesinde bitirme tezinin danışmanlığını yapan araştırma görevlisi Ceren Damar Şenel’i dün önce karnından ve bacağından bıçakladığı, ardından emekli polis olan babasına ait tabancayla vurarak öldürdüğü gerekçesiyle gözaltına alınan H.İ.H’nin, Ankara Emniyet Müdürlüğü’nde ifadesi alındı.

Soruşturma kapsamında suç aleti silahın sahibi olduğu gerekçesiyle H.İ.H’nin babası Ö.H. de gözaltına alındı.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan katil zanlısı H.İ.H. ile babası Ö.H, sağlık kontrolünün ardından adliyeye sevk edildi. Zanlılar ifadelerinin ardından mahkemeye sevk edildi. Damar’ı öldüren kişi tutuklandı, babası ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

 
Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku Ana Bilim Dalı'nda araştırma görevlisi Ceren Damar Şenel, dün sabah gözetmen olarak girdiği sınavda Hukuk Fakültesi 4'üncü sınıf öğrencisi Hasan İsmail Hikmet'in kopya çektiğini tespit etti. Bunun üzerine Hikmet'in sınav kağıdını alan Şenel, öğrenci hakkında soruşturma başlattı.

Akşam saatlerinde emekli polis babasının tabancasıyla Ceren Damar Şenel'in odasını basan Hasan İsmail Hikmet, tartıştığı araştırma görevlisini vücudunun çeşitli yerlerinden bıçakladı, ardından tabancayla vurdu. Ağır yaralanan Şenel, olay yerinde yaşamını yitirdi. Havaya ateş açarak okuldan kaçan Hikmet ise polis ekipleri tarafından kısa sürede yakalanıp gözaltına alındı.

Katil zanlısı ve silahın sahibi olduğu belirlenen babasının emniyetteki ifade işlemleri tamamlandı. Baba ile oğlu adliyeye sevk edilidi.

Zanlının emniyette verdiği ifade ortaya çıktı. Kopya çekerken yakalandığını ve danışman hocasının hakkında tutanak tutarak işlem yaptığını, cinayeti bu nedenle işlediğini belirten zanlının Habertürk'te yer alan ifadesi şöyle: 

"2014'de Kıbrıs'ta hukuk fakültesi kazandım. 2015 yılında yatay geçişle Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ne geldim. Tarafıma haksızlık yapıldı. 2. sınıftan başlamam gerekirken 1. sınıftan başlatıldım. Ceren Damar Şenel danışmam hocamdı. Bu sorunlarımı ona anlatıyordum. Ama bana ters cevaplar veriyordu. Ben, derslerimin yoğun olması nedeniyle üniversiteye sınavdan sınava gidiyordum. Ders çalışmalarımı ise evde yapıyordum. O gün 3 sınavım vardı. Derslerimin yoğun olması nedeniyle sınava hazır değildim. Geçmem için kopya çekmem gerekiyordu. Bu nedenle sınavdan geçmek için kopya hazırladım. Sınav salonuna girdiğimde Ceren Damar Şenel'i gördüm. Sınav başladıktan sonra hazırladığım kopyayı çıkardım ve kopya çekmeye başladım. Bir süre sonra Ceren Damar Şenel, beni kopya çekerken yakaladı. Hakkımda tutanak tutarak kopya çektiğim için işlem yaptı. Gün içerisinde birkaç kez onunla görüştüm. Odasına gittim ancak beni tersledi 'çık git' falan dedi. Sonra eve gittim babamın silahını aldım. Daha önceden de bıçak almıştım. Sonra tekrar Ceren Damar Şenel ile görüşmek için odasına gittiğimde kendime hakim olamadım. Evden aldığım babamın silahını doldur boşalt yaptım ve Ceren Damar Şenel'e 2 el ateş ettim. Sonra da bıçak ile saldırdım. Ne kadar vurduğumu hatırlamıyorum. Daha sonra tabancayı başıma dayadım ve intihar etmek istedim. Ancak odaya hocalar ve öğrenciler girmeye başlamıştı. Ben de olayın şoku nedeniyle oradan kaçtım. Annemi aradım sonra babamla birlikte karakola giderek teslim oldum."

Son Güncelleme: 03.01.2019 20:02
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol