Arınç, Gökçek paylaşımını sabitledi: Bir Hint atasözü der ki...!

AKP içerisinde Gökçek ile en fazla kamuoyu önünde kavga eden Bülent Arınç, bir kez daha gündem oldu. Arınç, daha önce Gökçek ile ilgili attığı bir tweeti profilinde sabitledi. 

Arınç, Gökçek paylaşımını sabitledi: Bir Hint atasözü der ki...!

AKP içerisinde Gökçek ile en fazla kamuoyu önünde kavga eden Bülent Arınç, bir kez daha gündem oldu. Arınç, daha önce Gökçek ile ilgili attığı bir tweeti profilinde sabitledi. 

20 Ekim 2017 Cuma 12:16
Arınç, Gökçek paylaşımını sabitledi: Bir Hint atasözü der ki...!

Gazete Emek-Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından istifası istenen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, henüz istifa etmedi. AKP içerisinde Gökçek ile en fazla kamuoyu önünde kavga eden Bülent Arınç, bir kez daha gündem oldu. Arınç, daha önce Gökçek ile ilgili attığı bir tweeti profilinde sabitledi. 


AKP’nin ‘özgül ağırlığı’ Bülent Arınç, istifa etmesi beklenen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in ‘koltuğuyla’ ilgili çelişkili açıklamalarına yer veren bir video paylaştı.

İkili arasında ‘parsel parsel’ tartışmasıyla başlayan gerilim, karşılıklı olarak ‘FETÖ’ suçlamasına kadar evrilmişti.

Süreçte son olarak Gökçek, Arınç’ın Gezi’den sonra başbakan olacağını iddia etmiş, Arınç “Sıkıntısı var, gülüp geçin” diye yanıt vermişti.

Hint atasözü…

Arınç Twitter hesabından, istifası gündemde olan Gökçek’in 2014 yerel seçimleri kampanyasında “Son kez seçilmek istiyorum” dediği ancak nisan ayındaki referandumdan önce Erdoğan’ın ‘uygun görmesi’ halinde bir dönem daha koltuğunda kalmak istediğini söylediği televizyon programlarından görüntülerin yer aldığı bir video paylaştı.

“Bir Hint atasözünde denir ki: ‘EĞER BİRİLERİ OTURDUĞU KOLTUKTAN KALKMAKTA SIKINTI YAŞIYORSA KESİNLİKLE ALTINI KİRLETMİŞTİR.’” sözlerinin yer aldığı 15 Mart 2017 tarihli tweet, dün itibarıyla Arınç’ın profilinde ‘sabitlendi’.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'da Gökçek ile ilgili sert konuşmuştu

Niğde Belediye Başkanı'nın da istifasını verdiğini ifade eden Erdoğan, “Şu anda Balıkesir’e istifasını verme talebimiz iletildi. Hakeza Melih Bey'e, kendisine bu durum iletildi. Bursa aynı şekilde. Bursa’yla da yarın büyük ihtimalle sayın başbakan veya ilgili genel başkan yardımcımız veya şahsım görüşeceğiz” dedi. Güneş'te yer alan habere göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle devam etti:  

“Bunları yaparken bir şeyin gayreti içindeyiz: Bu makamlara bağımsız adaylar olarak gelinmiyor, bir partinin gösterdiği adaylar olarak geliniyor; bu görevleri biz asla terk edilmeyecek ilanihaye kalınacak koltuklar olarak göremeyiz. Dolayısıyla böyle bir adımın atılması gerektiği zaman, arkadaşlarımızın, ‘Ben, bu davanın elemanıyım, benim yetkili kurullarım madem ki böyle bir kararı vermişler, ben de ilgili merciye istifamı veririm’ demeleri lazım. İstifa, partiden ayrılma kopma demek değildir.

Erdoğan, istifası istenen belediye başkanlarının istifa etmemekte direnmeleri durumunda ne olacağını soran gazetecilere, “Ben arkadaşlarımızın, öyle bir yola tevessül etmelerini düşünemem, düşünmek de istemem. Çünkü onun neticesi ağır olur” karşılığını verdi. 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol