Başak Demirtaş: Selahattin iyi değil

Başak Demirtaş, eski HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş’ın sağlık durumunun iyi olmadığını söyledi.

12 Ocak 2020 Pazar 16:43
Başak Demirtaş: Selahattin iyi değil

Gazete Emek- Başak Demirtaş, Selahattin Demirtaş’ın sağlık durumunun eskiye göre iyi olmadığını belirtti.

“2016 yılının dışında Selahattin’in sağlık durumunu hep iyi görüyordum” diyen Başak Demirtaş, “Ama son bir aydır çok da iyi olduğunu söyleyemem. Tabi bize karşı hep iyi görünmeye çalışıyor. Ama nihayetinde ben iyi olmadığını anlayabiliyorum” ifadelerini kullandı.

Selahattin Demirtaş’ın sağlığıyla ilgili bir tanı konulmadığını belirten Başak Demirtaş, şöyle devam etti:

“Bizim kendi doktorlarımızla yaptığımız değerlendirmelerde bazı eksiklikler tespit ettik. Bu eksikliklerle ilgili ne yapıldı ve neler yapılmadı bununla ilgili bir rapor hazırlanıyor. Bunlar bittikten sonra belki daha sağlıklı bir değerlendirme yapabiliriz.”

Türkiye’de hukuksuzlukların artığını belirten Başak Demirtaş, bunun sadece Selahattin Demirtaş’la ilgili bir durum olmadığını ifade ederek şunları kaydetti:

“Türkiye’de yargı sistemi diye bir şey kalmadı. Bu sadece Selahattin ile ilgili bir durum değil. Bu hukuksuzluklar ve haksızlıklar artık çok aşikar yapılıyor. Bunlar eskiden bu kadar aleni bir şekilde yapılmıyordu. Selahattin’e karşı da yapılan bu haksızlıklar ve hukuksuzluklar, bu yasa tanımamazlıklar çok aleni bir şekilde yapılıyor.”

Başak Demirtaş, “Bunlar hiçbir zaman böyle kalmayacak. Bir gün hak yerini bulacak. Hukuk yerini bulacak. Buna olan inancımız tam, bunun umudunu taşıyorum” şeklinde konuştu.

Kaynak: K24

Son Güncelleme: 12.01.2020 20:00
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol