Demirtaş fotoğrafı için 1 ay hücre cezası!

Cezaevindeki yatağının altında Selahattin Demirtaş'ın fotoğrafını bulundurduğu gerekçesiyle hakkında soruşturma başlatılan HDP Isparta İl Yöneticisi Cengiz Akkaya'ya bir ay hücre cezası verildi.

04 Mayıs 2019 Cumartesi 00:55
Demirtaş fotoğrafı için 1 ay hücre cezası!

Gazete Emek- Cezaevindeki yatağının altında Selahattin Demirtaş'ın fotoğrafını bulundurduğu gerekçesiyle hakkında soruşturma başlatılan HDP Isparta İl Yöneticisi Cengiz Akkaya'ya bir ay hücre cezası verildi.

Isparta E Tipi Kapalı Cezaevinde tutuklu olan HDP Isparta İl Yöneticisi Cengiz Akkaya hakkında birden fazla soruşturma başlatıldı. Akkaya’nın bir aylık hücre cezası aldığı suçlamalardan biri de “Selahattin Demirtaş’ın fotoğrafını bulundurmak” oldu.

 
Mezopotamya Ajansı’na Cengiz Akkaya’nın durumuna ilişkin bilgi veren Avukatı Hakan Evcin, cezaevi yönetimi tarafından açılmış birden fazla soruşturma olduğunu söyledi. Evcin, “Soruşturmalardan bir tanesinde, gazeteden kestiği Selahattin Demirtaş resmini yatağının yanında buldukları için ‘örgüt propagandasından’ disiplin cezası verilmişti. İtirazımız üzerine ceza kaldırıldı. Ama sonrasında bir aylık hücre cezası verildi. İtirazımız daha karara bağlanmadı” dedi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol