Demirtaş’ın ilk test sonuçları çıktı

Dün hastaneye sevk edilen ve yarım kalan tetkikleri tamamlanan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın sağlık durumuna ilişkin konuşan HDP’li İpekyüz, “İlk test sonuçlarında ciddi bir soruna rastlanmadı. Zaman zaman yeni kontroller yapılacak” dedi

10 Aralık 2019 Salı 12:38
Demirtaş’ın ilk test sonuçları çıktı

Gazete Emek- Önceki hafta rahatsızlanan ve kısa süreli bilincinin kapandığı açıklanan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’a yapılan testlerin ilk sonuçları belli oldu. HDP Milletvekili Necdet İpekyüz, sonuçları Birgün ile paylaştı.

Demirtaş’ın dün yeniden hastaneye götürüldüğünü ancak bunun yarım kalan testlerin tamamlanması için yapıldığını anlatan İpekyüz, “Sayın Demirtaş’a mide kontrolü yapılmak isteniyordu. Bu nedenle dün endoskopi yapıldı. Daha önce yapılan testlerde ise ciddi bir soruna rastlanmadı. Şu an durumu ve morali gayet iyi” dedi.

Demirtaş’ın zaman zaman nefes darlığı ve çarpıntı sorunu yaşadığını aktaran İpekyüz, “Moralli ve sağlıklı görünse de belirli aralıklarla yaşadığı çarpıntılar kendisini çok huzursuz ediyor. Bu nedenle önümüzdeki dönemde yeni testler yapılabilir. Şu an için nöroloji ve kardiyoloji bölümlerinin yaptığı tetkiklerde korkulacak bir duruma rastlanmadı" dedi.

Kaynak: Birgün

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol