Dışişleri Bakanlığı: IŞİD ve ailelerinin gözetimini üstleneceğiz

Bakanlık yaptığı açıklamada ayrıca, "DEAŞ'la ilintili yabancı terörist savaşçıların suça karışmamış eş ve çocuklarının rehabilitasyonu konusunda vatandaşı oldukları ülkeler ve uluslararası örgütlerle birlikte çalışmaya hazırız" dedi.

12 Ekim 2019 Cumartesi 17:34
Dışişleri Bakanlığı: IŞİD ve ailelerinin gözetimini üstleneceğiz

Gazete Emek- Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, "Barış Pınarı" Harekatı kapsamında IŞİD'li tutuklular ve ailelerin gözetemini üstleneceklerini söyledi. 

Bakanlık sitesinden yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Ülkemizce gözetim altına alınacak DEAŞ mensupları ve ailelerinin, bu aşamada, Suriye içinde terörden arındırılmış bölgelerde tutulması yönünde çalışmalar yapılacaktır.

DEAŞ'la ilintili yabancı terörist savaşçıların suça karışmamış eş ve çocuklarının rehabilitasyonu konusunda vatandaşı oldukları ülkeler ve uluslararası örgütlerle birlikte çalışmaya hazırız.

Öte yandan, kalıcı çözümün Suriye'de tutulan yabancı terörist savaşçılar ve ailelerinin, vatandaşlığını taşıdıkları menşe ülkelerce geri alınması, yargılanması ve rehabilitasyonundan geçtiği bilinmelidir. Bu doğrultuda uluslararası toplumun ortak çabalarını önemsiyoruz. Türkiye, uluslararası toplumun bu amaçla sarfedeceği gayretlere her türlü katkıyı vermeye devam edecektir."

Kaynak: Bianet

Son Güncelleme: 12.10.2019 17:39
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol