Diyarbakır'da kağıt toplayan çocuğa tokat atan kişi gözaltına alındı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kağıt toplayan çocuğa tokat atan kişinin belediye ile bir ilişkisinin olmadığı ve emniyet birimlerince hakkında tahkikat başlatıldığı duyuruldu.

09 Ekim 2019 Çarşamba 10:56
Diyarbakır'da kağıt toplayan çocuğa tokat atan kişi gözaltına alındı

Gazete EmekDiyarbakır'ın Yenişehir ilçesine bağlı Sanat Sokağı’nda görevli bir şahsın kağıt toplayıcılığı yapan çocuğa attığı tokadın ardından sosyal medya hesaplarından söz konusu kişinin zabıta görevlisi olduğu iddia edilmişti. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi de bir açıklama yaparak şahsın zabıta olmadığını ve belediye ile bir ilişkisinin bulunmadığını duyurdu.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklama şöyle: "Birtakım sosyal medya hesaplarında Diyarbakır’da, kâğıt toplayan bir çocuğa tokat atan ve zabıta olduğu iddia edilen bir şahsın görüntüsünün paylaşıldığı tespit edilmiştir. Konu ile ilgili olarak yapılan çalışmalar sonucunda kişinin zabıta görevlisi olmadığı,önceki dönemlerde toplum yararına çalışma programı kapsamında Büyükşehir Belediyemizde geçici olarak çalıştığı ancak hâlihazırda Büyükşehir Belediyemizle herhangi bir ilişiğinin bulunmadığı tespit edilmiştir. Bir çocuğa uygulanan ve kabul edilemez olan bu şiddetin sorumlusu kişi hakkında emniyet birimlerimizin tahkikatı başlatılmış olup gelişmelerden ayrıca bilgi verileceği hususu; Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Diyarbakır'da kağıt toplayan çocuğa tokat atan kişi gözaltına alındı. 

Emniyet'ten yapılan açıklamada şu iafeleder yer aldı:

Bazı sosyal medya hesaplarında Diyarbakır’da kâğıt toplayan bir çocuğa tokat atan şahsın görüntülerinin paylaşılması üzerine;

Görüntüde yer alan şahsın tespiti amacıyla Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğümüzce yapılan çalışmalar sonucunda şüphelinin F.C. isimli şahıs olduğu tespit edilmiş ve şahıs 09.10.2019 günü saat 11.00 sıralarında ekiplerimizce yakalanarak Yenişehir Polis Merkez Amirliğimize intikal ettirilerek şahıs hakkında gerekli adli işlemlere başlanılmıştır.

Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü olarak şiddetin her türlüsü ile olan mücadelemiz aralıksız bir şekilde devam edecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 

Kaynak: Ortadoğunews

Son Güncelleme: 09.10.2019 13:13
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol