Diyarbakır’da koronavirüs alarmı

Diyarbakır’da Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne giden bir kişi, koronavirüs (Covid-19) şüphesiyle karantina altına alındı. 

11 Mart 2020 Çarşamba 17:40
Diyarbakır’da koronavirüs alarmı

Gazete Emek- Diyarbakır’da Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne giden bir kişi, koronavirüs (Covid-19) şüphesiyle karantina altına alındı. 

HASTA YURT DIŞI HİKÂYESİ VAR

Diyarbakır Tabipler Odası Başkanı Mehmet Şerif Demir, karantina altına alınan kişinin yurt dışı hikayesi olduğunu söyledi.  Söz konusu kişide şu ana kadar hastalığa ilişkin bir semptom tespiti yapılmadığını ifade eden Demir, “Hastada herhangi bir semptoma rastlanmadı. Sadece yurt dışı hikayesi olması nedeniyle karantina altına alındı. Hasta 14 gün karantina altında tutularak takip edilecek” dedi. 

HASTANEDE HAZIRLIK YAPILDI

Diyarbakır’da da Korona virüsü ile ilgili tedbirlerin alındığını ifade eden Demir,  “Hazırlıklar Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yapıldı. Olası bir salgın vakıasına Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde müdahale edilecek” dedi.   Demir, sağlık personellerinin tedbir amaçlı hastalara müdahale ederken maske takacağını söyledi. 

Kaynak: Artı Gerçek

Son Güncelleme: 11.03.2020 17:42
Anahtar Kelimeler:
Diyarbakır
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol